Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kertészmérnökként gyógynövényt...

Kertészmérnökként gyógynövénytermesztéssel foglalkozni szerintetek mennyire menne?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam a kertészmérnöki szakon. Végülis a gyógynövénytermesztés érdekelne, nagyszüleim mezőgazdasággal foglalkoztak, szüleim virágtermesztéssel foglalkoznak. Engem meg a gyógynövények világa vonz, gyógyhatástam stb. Mindenek előtt a gyógyszerészeti érdekel, de elgondolkodtam, hogy nem lenne-e könnyebb kertészmérnökként belekezdeni.
2013. jan. 6. 14:58
 1/3 anonim válasza:
én kertészmérnök BSc-re járok.. engem is érdekelnének a gyógynövények csak kb az első félév után közölték velem h azzal semmire nem fogom vinni :D egyébként nagyon jó szakma én később növényorvos szeretnék lenni úgyhogy megéri belekezdeni csak nem mindegy milyen irányba
2013. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tök mindegy. A Corvinus kertészmérnöki szakán 3 évig ugyanazt tanulod, mint a többiek, aztán szakosodsz. Meg kell hallgatnod néhány extra órát a témából, majd abból írod a szakdolgozatod és arra is készülsz fel. Ha csak alapdiplomát akarsz, válaszd azt, amit szeretsz. A végzősök között nincs nagy tudáskülönbség a szakokat nézve, mivel az első három évben ugyanazt tanulod, így a dísznövénytermesztéstől a zöldségtermesztésen át az integrált növényvédelemig mindent megtanulsz.


Amit tudni kell: A kertészmérnöki szak nem csak elméleti tudást követel. Nagyon sok kemény vizsga vár rád, ahol eléd tesznek mondjuk 20 különféle fenyő és örökzöld kb. 20 cm-es levágott hajtását és pontosan meg kell mondanod a latin és a magyar nevét. Ha nem szeretsz latinul tanulni, bele se vágj, mert az összes növény és betegség nevét latinul kérik.

2013. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenre nyitott vagyok, szeretek idegen kifejezéseket, megnevezéseket is tanulni, sőt ! Köszönöm a válaszokat. :)
2013. jan. 13. 09:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!