Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » BME VBK? Tapasztalatok vélemén...

BME VBK? Tapasztalatok vélemények? Milyen a képzés? Hogy lehet bírni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
VBK mint VörösBorosKóla?
2012. dec. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Adtak ingyen fagyit még 1 éve vegyésznapokon, úgyhogy biztos jó.
2012. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Cuprum ***** válasza:

Engem idén vettek fel a biomérnök szakra.. vegyészre nem lett meg a pontom, de minél előbb szeretnék majd szakot váltani

Szóval nem tudom miből milyen szinten érettségizel, de azt tudom, hogy emelt matek és kémia mindenképp előny.

Nem azt mondom, hogy ezek nélkül rosszul fogsz teljesíteni, de nagyságrendekkel többet kell majd tanulnod.

Az első félévben a kémia és a matek (analízis) tárgyak azok, melyekből a legtöbben buknak. Elég nagy gáz, hogy heti 4 óra elmélethez csak 2 óra gyakorlat tartozik, így gondolhatod milyen sebességgel kell haladni a gyakorlaton, de ez nem csak itt, a többi mérnöki szakon is hasonlóan van.

Nekem maga az egyetem és a tanárok is tetszenek. Tény, hogy hallottam már 1-2-3 visszataszító tanárról..

Én magam azért jöttem ide, mert mindig is imádtam a kémiát, matekot, fizikát, márpedig utóbbi két tantárgy határozza meg a mérnöki képzést.

Még sok mindent írnék, de kérdezz inkább vmi konkrétat..

Ja, a gólyatábort és a kémszámtábort ki ne hagyd, én kihagytam, végül nagyon megbántam...

2012. dec. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is hozzászólok pár szót a dologhoz, jómagam negyedéves vegyészmérnök hallgató vagyok.

A képzés eleje a kritikus pont általában, itt erősen elválik a jó alappal rendelkezdő réteg a gyengébbtől. NAGYON feküdj rá a kémiára, számolásra (ha van emelt kémiád kb 85-90 körül /fölött,akkor már jó). Első félév úgy van kialakítva a 2010 után kezdőknek, hogy könnyű, bele lehessen jönni az egyetemistáskodásba. Utána már kicsit keményebb lesz, de nem elvégezhetetlen szerintem. A Kari élet egész jó, sőt idén kezd el visszatérni egy normális szintre, plusz a koli is most lett teljesen felújítva (eddig sem volt rossz, de most aztán)

De a legfontosabb, hogy szeresd, amit csinálsz/tanulsz, és akkor tényleg könnyű lesz

Gólyatábort és kémszámtábort ajánlom. GT ugye ismerkedős-ivós 3-4 napig aug végén, KSzT pedig aug közepe, 8 napos, délelőtt-kora délután matek/kémiai számítások tanítás (ahol mi, diákok tanítunk), délután csapatjátékok, Margit-sziget, Gellért-hegy, Kopaszi-gát, ilyenek, este meg sorversenyek, meg mindenféle program. Ezt a kari szakkollégium (diákkör)szervezi (köztük én is :DD), itt is találkozol egy csomó leendő évfolyamtársaddal, meg át is tudod futni az anyagot :)

Ahogy Cuprum kollégám is elmondta, kérdezz nyugodtan!

2012. dec. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En meg annyit tennek hozza, hogy ha oda felvetelizel, ne oltozz be jedinek, mert azokra kihivjak a terrorelharitokat.
2012. dec. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Cuprum ***** válasza:

Bölcs észrevétel :), és nem is alaptalan:

[link]

2012. dec. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!