Hogyan zajlik a rezidensképzés az orvosi egyetem után?
Orvosi egyetemre szeretnék jelentkezni, és szeretnék tisztában lenni a dolgokkal. Amikor valaki befejezi az általános orvosi tanulmányait, hogyan folytatódik a képzése, hogy szakorvos legyen?
Egy meghirdetett állásra jelentkezik, amit friss diplomások, rezidensek pályázhatnak meg? Mennyibe kerül a rezidensképzés? (Olvastam olyat is, hogy havonta valakinek 78.000 Ft-t kellett fizetni azért, mert patológiát akart választani. És emellett a diákhitelt is fizetni... )
Külföldi tapasztalatok is szívesen olvasok (pl. Anglia, Németország).
Köszönöm a tanácsokat!
Megadott helyekre lehet jelentkezni, ahol általános orvosként lehet dolgozni egy nagyon alacsony bérért. Lehet ösztöndíjat is kapni, amihez meg kell ígérni, hogy itthon maradsz, és magyarokat gyógyítasz még elég hosszú ideig.
Külföldön rezidensként is a többszörösét keresheted az itthoninak, de ha ingyen tanultál, akkor vagy neked kell kifizetned a képzésed árát, vagy a munkáltatódnak. Viszont ők át is szokták vállalni, mert mindenütt hiánycikk az orvos.
Pályázni kell a helyekre. Meg vannak hirdetve a rezidensi helyek (a kórház és a szakterület), ahová felvételizni kell.
Beleszámít a diploma minősítése, nyelvvizsgák, egyéb munkák (TDK), minden területnél ha jól emlékszem 5 szigorlati eredmény stbstb.
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
Az elsőnek mondom, hogy azért kérdezem, mert a külföldi rezidensképzés különbözik a magyartól, de több információt találtam interneten más országok rendszeréről. Szeretném átgondolni, hogy Magyarországon jelentkezzek-e általános orvosira...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!