Lehetséges ilyet létrehozni?
Igen, természetesen. Még csak létre sem kell hozni, nézd meg a fecskét, gólyát, ezek fészket építenek maguknak.
A hód és a vidra várat épít, amiben lakik, és igen erősen hierarchikus "társadalomban" élnek.
Tehát létre sem kell hozni, mert már léteznek ilyen állatfajok.
#4-hez!
Nyúlj izzó vashoz. Figyeld a kezedet (ha képes vagy rá). Ezt a gyorsaságot az ösztön vezérli. Figyeld a viselkedésed, mekkora önuralom kell, hogy tényleg hozzáérj. Ezzel a hatalmas energiával az ösztönt győzted le. Mégpedig azzal a szabad akaratoddal, amely egy vizsgálat érdekében sok mindent hajlandó megtenni. Amely képes az erőit koncentrálni valaminek a megismeréséhez.
Ugorj át egy két méterre tett lécet. Ha nem vagy magasugró, nem fog sikerülni. De szabad akaratod elérheti, hogy kellő gyakorlás után átugord. Kérj meg valakit, hogy ugrásod közben próbálja elvenni a habpaplant, amire esnél. Úgy kérd, hogy ne mindig tegyen így, hanem összevissza. Néz meg, mit tesz a tested ugrás közben. És azt is, vajon tényleg át tudod-e így is ugrani a lécet. Feltehetően nem, az ösztönöd nem engedi a veszélyhelyzetet.
Ha az ember megtanulja mindazt, amit a természet tud, és közben nem pusztítja el önmagát, képes lesz intelligenciát létrehozni. Ma még itt nem tartunk, de közelítünk.
"Mi a különbség a szabad akarat és az ösztön között?"
Pl ha van egy ajtó tőled 5 méterre, de abban az irányban van két oroszlán, igaz azok mondjuk 20 méteres távolságban. Ösztönös viselkedés esetén elfelé, az ajtótól távolodva kezdesz menekülni, míg ha tudatos a cselekvésed tudni fogod, hogy az oroszlánok felé indulva megmenekülhetsz tőlük, mert eléred az ajtót.
Az izzó vas megmarkolása (helyesebben a megmarkolás utáni hirtelen elengedés) egy feltétlen védekező reflex. Amikor megfogod az izzó vasat, akkor a tenyered teljes felületén lévő, hőérzékelő receptorok egyidőben küldenek vészjelző impulzusokat az agynak, amelyet a hirtelen és egyszerre beérkező elektromos ingerek sokkolnak, és ezáltal azonnali, gondolkodás nélküli reakcióra késztetnek: arra, hogy szabadulni próbálj az izzó vastól, távolítsd el a kéztől, vagyis dobjad el azt. Ez feltétlen reflex, vagyis ösztönszerű cselekedet (amelyet az agy védekező reakciója vált ki). Aki ennek ellenére megmarkolja az izzó vasat és a kezében tartja, annál (a korábbi tapasztalataiból merítve) győz a tudat, hogy egy számára jobb dolog fog történni az akció után, mint amekkora kárt maga az akció elvégzése okoz. Ez a "jobb" dolog számára az akciót követő kielégülés, amely során úgy fogja érezni, hogy ő nagyobb és erősebb mint a többi egyén, mert ő meg merte markolni a vasat a többiekkel ellentétben (amit bizonyít az akció után maradó csúnya égési seb is a tenyerén). Ezáltal a többiek elismerik majd az ő "feljebbvalóságát", elismerik őt "falkavezérnek". Vagyis visszaredukálható a dolog az ösztönre.
Ha úgy érezné, hogy nincs tétje a dolognak, akkor soha nem markolná meg az izzó vasat, pont a létfenntartó ösztöneinek köszönhetően.
"Az allatoknak egy fontos dolog hianyzik ehhez: a szabad akaratbol jovo dontes. "
És ezt mondja a csúcsinteligens ember mert tud gondolatot olvasni az állatok közt.
Nehéz lenne azt állítani hogy az összes élőlény egyformán intelligens a fajtáján belül amit a megfigyelések igazolnak is csak ekkor nehéz lenne az evolúció csúcsaként tetszelegni, a tükörben.
Volt egy ilyen rókákról szóló kutatás amiben megállapították hogy a rókatársadalom az ismert legszórakozottabb faj az ő bulizási procedúrájuk mellett az emberi társadalom viszonya olyan mint egy bulizós kamasz vs 40 es bankett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!