Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igazából mi a különbség a...

Athandir kérdése:

Igazából mi a különbség a NEUTRINO és a FOTON között? A kettő nem ugyan az?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 09:52
1 2
 11/12 anonim válasza:
A neutrino lepton, a photon meg gauge boson
2013. okt. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 EagleHUN ***** válasza:

"Én csak azt nem értem ha van tömege és nagyon sok halad át rajtunk mér nem lyukadunk ki?"

Mert nem lép szinte semmivel sem kölcsönhatásba.

Ezt úgy kell elképzelni hogy egy atom atommagja nagyon pici, ezt egy az atommagnál sokszorosan nagyobb elektronfelhő veszi körül, amiben itt ott vannak elektronok, és a következő atomig is relatív nagy a távolság. (Légköri molekulák nem férnek oda már be, pl egy asztal lapjának atomjai közé.)

Tehát a neutrínók egyszerűen átrepülnek az atomok közt, vagy az elektronfelhőn, és ha pont bele nem találnak az atommagba akkor semmilyen kölcsönhatást nem fogsz észlelni.

És ha beleütköznek akkor is csak egy kicsi fényvillanás lehet. Esetleg kiütik az atomot. Még ez sem gáz akkor sem ha benned történik, mondjuk lehet hogy kb naponta 1x meg is történik. Amíg ez DNS/RNS molekulát nem érint addig nincs gáz. Ha érint a degenerált sejt öngyilkosságot követ el, ez is naponta jó párszor megtörténik benned.

Gáz akkor van ha először az öngyilkosságot, majd az osztódást szabályozó DNS szakasz sérül meg a több milliárd közül. Na az a rák. Mennyi ennek az esélye? Mennyi az esélye hogy a több milliárd sejted közül pont ugyanabban az egyben, a több milliárd atom közül pont a DNS millió atomjában, és azon belül is pont ezt a 2 funkciót vezérlő részben következzen ez be? Ja ezt többszörösen elvégzik a mérgező anyagok a sugárzások, beleértve a nap UV sugárzását is.

Szóval nem fogsz kilyukadni. XD


Hozzáteszem még hogy a radioaktív bomlás hivatalosan is véletlenszerű. De én nem hiszek a véletlenekben, és pont ezt sejtem mögötte, hogy a neutrínók kerülhetnek kapcsolatba a nehéz elemek atommagjaival. Mert ugye egy nehéz instabil atom vagy elbomlik vagy nem, tehát nem csak az instabilitáson múlik a dolog, ezért van felezési ideje egy ilyen anyagnak. Ha csak az instabilitáson múlna, akkor azonnal elbomlana. Persze ezen állítás bizonyíthatatlan hisz ugyan azt a neutrínót nem tudjuk befogni/meglátni ami az adott atomot megpiszkálja. De az ellenkezője sem bizonyítható.

2013. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!