Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igazából mi is az a fény,...

Athandir kérdése:

Igazából mi is az a fény, hogyan terjed, milyen anyagok alkotják?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 21:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Felvetödik a kérdés, hogy egy ilyen nagy energiájú részecske mint a fénysebességgel halado foton, neutrino becsapodik és semmi kárt nem tud okozni az ütközés pillanatában, pusztán csak elnyelödni, igaz?

Még akkor sem történik semmi, ha két zseblámpát egymás felé írányitok és fotonokat ütköztetek egymással.

Még is mi történik ezzel a két órási energiával, mikor találkoznak?

2012. dec. 18. 09:37
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem így van ahogy gondolod.

Először is nincs ott semmilyen neutrínó nem tudom honnan vetted, maga az egy db fotont sem tudjuk hogy mi csak azt tudjuk vizsgálatokkal hogy már nem osztható tovább tehát a legkisebb információs csomag ,de maga a foton "belseje" az ugyan olyan ismeretlen terület a tudománynak mint az anyag belseje ,erre mondtam hogy a tudósok kitaláltak egy rakás virtuális részecskét hogy le lehessen írni a fizikai világot mivel egyszerűen nincs ott semmi de ez nem azt jelenti hogy tényleg nincs hanem hogy a fizikai eszközeinkkel láthatatlan, ezért hívjuk antianyagnak.

Kérdezed hogy a két zseblámpát ha összefordítod mért nem történik valami .

Ugyan azért nem amiért az optikai szálon bemegy az internet ill egy rádióadó toronyból egy időben ezerféle hullámhosszt sugároznak és fogadnak is.

A fény valamiért nem találkozik ,keveredik, interferál egy másik fénnyel ,mindig az anyag modulálja amibe beleütközik, ezért van hogy pl egy zöld és egy piros lézert egymásra raksz hogy az sárga pontot vetítsen valójában nem keletkezett sárga hullámhossz mert bármikor eléraksz egy prizmát és kikanyarodik a zöld és piros csík.

És kérdezted hogy nem rongálja az anyagot .

Dehogy nem rongálja ,pl a napon hagyott műanyagok idő után szétesnek de nem ez a lényeg .A lényeg hogy vedd figyelembe ,minden anyag protonja és neutronja fény kvantumokkal van tele de tölthetsz még bele fényt ill ha megnyomod akkor préselhetsz ki belőle fényt így fárad el a hajligatott vasdarab és eltörik ,de közben világít ha megnézed egy infrakamerával,mint ahogy a mobiltelód is világít ha telefonálsz ,ezért égeti szét az agyadat idő után,szóval van roncsoló hatása a fénynek és akkor a lézeres vágógépekről nem beszéltünk .

Tehát van egy tulajdonsága az anyagoknak amíg telíthetők fénnyel ,utána meg nem bírják tovább ,széthullanak vagy más anyag keletkezik.

2012. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Felvetödik a kérdés, hogy egy ilyen nagy energiájú részecske mint a fénysebességgel halado foton, neutrino becsapodik és semmi kárt nem tud okozni az ütközés pillanatában, pusztán csak elnyelödni, igaz?"


A fény alapvetően nem részecske, hanem egy elektromágneses hullám, az energia egy megnyilvánulási formája. Bizonyos esetekben viszont a részecskékre jellemző tulajdonságokat mutat, innen a hullám-részecske kettősség. A hullámok általában nem nagyon képesek másra, mint elnyelődésre (és nem becsapódásra), valamint energiaközvetítésre. A fénnyel sincs ez másképpen.


"Még akkor sem történik semmi, ha két zseblámpát egymás felé írányitok és fotonokat ütköztetek egymással.

Még is mi történik ezzel a két órási energiával, mikor találkoznak?"


Két dolog történhet velük: interferálnak, vagy áthaladnak egymáson, kölcsönhatás nélkül. Pont, mint a tóba dobott kövek által keltett hullámzás esetében. Interferencia esetén is több dolog történhet, egymást tudják erősíteni (összeadódik az energiájuk), vagy gyengíteni (egymásból kivonódik az energiájuk). Utóbbi esetben, ha a két energia megegyezik, akkor kioltják egymást.

2012. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Természetesen a fény hullámtere interferál ,mivel ugyan úgy hullámtulajdonságú is mint bármelyik anyag ,ezt lehet hogy félreérthetően írtam ,de azt akartam mondani hogy az információ nem keveredik pl A B C hullámhosszak interferencia képet alkotnak de nem sérül A B C hullám ezért ha a rádiót A ra hangolod azon is szól szépen.

Meg amikor az optikai szálon oda vissza áramlanak a Mbitek az sem jelent gondot.

2012. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a részletes választ.

Máris sokat tanultam tőletek.

2012. dec. 18. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!