Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Na most akkor igaz ez a...

Na most akkor igaz ez a globális felmelegedés vagy sem?

Figyelt kérdés
Egyfolytában erről hallok,de arról is ugyanannyit hogy ez kamu. 13 éves vagyok,fog változni nagy dolgokban a Föld amíg én élek??
2012. dec. 15. 18:01
1 2
 11/14 lindmayer ***** válasza:

jo, oké nem lehet tudni hogy ebből mennyi az emberi beavatkozás következménye, de azért 30 évvel ezelőtt a hőmérési technológia közel sem volt annyira precíz, mint manapság: analóg hőmérőket használtak, szemmel olvasták le, így ez a 8 tizedes növekedés akár csak hibamérés is lehet, de ha tényleg ennyi az nem ésszveszejtően sok; az ókori egyiptom és mezopotámia azért vesztették el részben a vezető pozíciójukat, mert a búza termesztését egyre északabra is meg tuták tenni(amúgy nem tudom hogy manapság egyáltalán foglalkoznak-e búzával)


nem globális felmelegedésnek kell hívni a manapság is végbemenő jelenséget, hanem klimaváltozásnak

egyrészt ebbe azt is bele lehet venni, hogy esetleg nő a hőmérséklet

de valójában inkább az tapasztalható hogy egyre szélsőségesebbek az időjárási viszonyok: meleg, tikkasztó nyári napok mellett hosszú, hideg téli éjszakák is előfordulnak, kevesebbszer esik le sok csapadék; a világban egyre több tornádóról hallunk

az én véleményem az, hogy az emberitevékenység nem az üvegházhatású gázok kibocsátása a legrosszabb, hanem a környezetet, mikróökológiára kifejtő káros anyagok: kén-dioxid, műanyag hulladék, különböző rákos anyagok kijuttatása stb

ezek azok ami a földi ökológiátjobban veszélyezteti, mint a hőmérséklet növekedés, mert az élővilág ahhoz jobban hozzá tud szokni, mint a mérgező anyagokhoz

de ez csak az én véleményem

2012. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ember!

Olvad a sarkokon a jég! Át lehet menni az északnyugati átjárón, hajóval!

Mi az, hogy "kis változás" ?


Ismered te a pozitív visszacsatolás fogalmát?

2012. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 lindmayer ***** válasza:
100%

igen, persze

és volt olyan időszak is, amikor a brit szigeteken mindenki szőlőt termesztett és bort készített

ahhoz képest most kifejezetten hideg van, és nem tudni, hogy abban az időszakban milyen volt a sarkköri időjárás

egy hosszú évszázados felmelegedés az van, lehet ezt hívni akár globális felmelegedésnek is, akár, de az emberiség inkább azért felelős, hogy az élővilág drasztikus térvesztése bekövetkezett, és ma is folyamatosan tart, pontosítok: az élővilág folyamatos pusztulása kizárólag az emberi tevékenység következménye, ezt bármelyik egyszerű felfogású ember is megértheti, de a de az hogy a globális felmelegedésnek hivott valami kizárólag, vagy nagyrészt emberi tevékenység következménye az még a kutatók között is erős vitákat, indulatokat vált ki

mondom a globális klímaváltozás kifejezés mögött nemcsak az fér bele, hogy több a szélsőséges időjárási jelenség, hanem az is hogy egy kicsit melegebb lesz az időjárás, de a globális felmelegedés alá csak azt lehet bezsúfolni, hogy csak az időjárás melegszik, pedig nem csak ez az egy jelenséget tapasztaljuk, sőt ez ellen lehet a legtöbbet tenni, pontosabban a legkönnyebben védekezni, felkészülni rá

2012. dec. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 hollófernyiges ***** válasza:
Hőmérési technikától meg szubjektív hőérzettől függetlenül globális felmelegedés _van_, ez elég egyértelmű a gleccserek meg a sarki jég állapotából.
2012. dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!