Mit lehet tenni a nem megújuló energiaforrások túlzott használata ellen?
Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 23:04
1/5 anonim válasza:
kivárni míg elfogynak. Azután már senki sem fogja használni őket.
2/5 anonim válasza:
Amíg van miből működtetni őket, és pénz is van belőle, addig maximum csak azon csiszolnak, hogy kevésbé legyenek károsak. Majd akkor szorulnak vissza, ha elfogy a hozzá való forrás vagy nagyon drága lenne beszerezni.
3/5 anonim válasza:
Nem fognak elfogyni. Amint drágul az áruk, máris új készleteket lesz nyereséges kibányászni. Így van az, hogy kb. földgázból már 30 éve folyamatosan kb. 60 évi tartaléka van a Földnek. Csak kőszénből annyi van, hogy azt mind elégetve a globális felmelegedés miatt a Föld élővilága tönkremenne.
Két lehetséges megoldás van. Az egyik a fogyasztás csökkentése (ahhahahahaha na persze. Amikor még a válság dacára is folyamatosan emelkedik a lakossági villamosenergia-fogyasztás). A másik, hogy több pénzt kellene ölni a megújuló energiaforrásokba. Nem a szélerőművekbe, mert az egy kamu. Nem is a geohőbe meg biomasszába, mert az maximum egy-egy helyen lehet hasznos, összességében csekély mértékű.
4/5 anonim válasza:
Sajnos nagyjából semmit. Az a baj, hogy ez a közlegelők problémájának egy változata. Rövid távon mindenki abban érdekelt, hogy minél többet használjon belőlük, és az ember természeténél fogva nem képes hosszú távon, globálisan gondolkodni, még ha persze elméleti szinten képes is átlátni a helyzet tarthatatlanságát, amikor konkrétan csinálni kéne valamit, akkor a kezdeti elszántságból igen kevés marad. Főleg, hogy 200 szereplőnek kéne tudni megegyezni(ha feltételezzük, hogy elég csak az országoknak elfogadni egy megállapodást, és az már elégséges, pedig még az is kevés, mert sok helyen az államhatalom annyira gyenge, hogy lényegében mindegy mit mondanak, úgyse az fog történni), na az meg gyakorlatilag lehetetlen. Amúgy az is jó példa, amit az egyik előző hozzászóló írt. Igazából olajból is van sok, csak nem feltétlenül érné meg kibányászni. Jó példa, hogy a 70-es évek olajválságai előtt is úgy számolták, hogy 30 évre elegendő kőolaj van. Most pedig 2012-t írunk, és még mindig benzinnel mennek az autók.
5/5 anonim válasza:
Pár éve egyszer csak elhallgattak a médiában azok a hangok, hogy a fosszilis energiahordozók majd el fognak fogyni. Kevesen vették észre, de az oka egyszerű. Venezuelában akkora olajkészletet találtak, mint cakkompakk a Közel-Kelet másfélszerese, és ennek több, mint fele azonnal bányászható. Dél-Amerika államai között Venezuela politikai befolyása is hirtelen megugrott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!