Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv mindenkinek! Egy fa...

Üdv mindenkinek! Egy fa választásban kérem segítségét! A hely különleges mert egy pince! Főleg hozzáértők válaszát értékelném! Hm?

Figyelt kérdés

Bele is vágok:

Nővérem kis vendéglátó egységének pincéjébe szeretnék egy különleges növényt, egy fát. (szülinapjára régi álma:-))

Mivel vendéglátó egység, a különlegesség egyesiség nem maradhat el!

A hely adottságai:

A pince belmagasság 260cm. Közel ekkora fát szeretnék.

Van fűtés is de az az csak havi 2-3 alkalommal üzemel. Ami kb 22-24 fokra felfűt.

Állandó hőmérséklete 9 fok télen - nyáron 16 körül

Nyilászárók vannak, a szellőztetés megoldható. Bár inkább zárva van. A fal enyhén penészedik 150cm magasságig.

Nincs természetes fényem. De hallottam már UV-s lámpáról de nem tudom milyen lenne a legmegfelelőbb. Ha lehet ledes változat érdekelne.

Mivel elég kiterjedt a problémám ezért gondoltam hogy a gyakorikérdések nagy megválaszolóihoz/szakértőhöz fordulok.



A fikuszt ajánlották mivel egy jó szobanövény


Találtam két fajta fikuszt is ami érdekes lenne:


Ficus Retusa


Fikusz ginszeng


Korábban foglalkoztam bonsai fákkal de munkahely váltások megviselték a növényt is meg a gazdit is:-)


Kérem ha tud/tudsz valami okosat, hasznosat nekem adni kérem írj/írjon. Bármi ami észbe jut érdekel!



Elöre is köszönöm segítségét!


2012. dec. 10. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát...azért ez nem semmi!
2021. szept. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fikusz, pálma fa jól bírják azóta is!
2022. okt. 19. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!