Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van élet a halál után?

Van élet a halál után?

Figyelt kérdés
Csak komoly válaszok érdekelnek.

2012. dec. 2. 23:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

nem véletlenül tette fel a kérdést a kérdező így: van e élet a halál "után"?


Nem hiszem egyébként hogy ilyen kérdésekben logikai levezetéssel kellene próbálkozni, hiszen eléggé alapvető információról van hiányunk, mégpedig arról, hogy van-e. :P


Ezen kívül a halál utáni élet definíciója sem tisztázott pontosan. Általánosságban véve ez egy spirituális jellegű kérdés, és a lélek új életére vonatkozik. De ha már hiszünk a lélekben akkor szinte biztosan hiszünk a lélek "új életében" is, bármit is jelentsen az.


Ha mindenféleképpen tudományosan kell hozzáállni a dologhoz akkor sztem két lehetséges válasz van:

- nyilvánvalóan nincs, hiszen a halál után az agy struktúrája visszaállíthatatlanul felbomlik, elrohad.

- valószínűleg van, hiszen az élet velejárója a halál, és a földön szinte minden atom, ami egy életnek a része volt, előbb-utóbb új életnek lesz a része.

2012. dec. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

El kellene gondolkodni a két szó jelentésén. Az élet egyfajta tulajdonságegyüttest jelent, a halál ezeknek a hiányát.

Tehát a kérdés valójában így szól: létezhet-e egy tulajdonság, miután megszűnt?


Az ilyen kérdésekre adott válaszok mindig azon múlnak, ki minek értelmezi az egyiket és másikat. A hinduizmus például úgy, hogy az élet nevű valaminek van egy hordozója, amelyre nézve nem is értelmezhető, hogy megszűnik. Ez a hordozó hol egyik testbe költözik, hol másikba, miáltal az egy élőlénnyé válik. Az iszlám szerint két jól elválasztott világ létezik, az egyikből a másikba átkerülsz, de visszaút nincs. Az ateizmus - a tudomány alapján és módszerei szerint - csak annyit mond, kényelmesebb azt mondani, hogy az élet és hordozója azonos, így a hordozó felbomlásával az élet megszűnik. Ezzel képes ellentmondásmentes elméletet létrehozni, de csak addig tartja elfogadottnak, míg valaki mást nem bizonyít. Eddig ez még nem történt meg.

2012. dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Sok válasz érkezett, de még mindig nem kaptam lényegében választ. Mi volt a megszületésünk előtt? Semmi? Miért nem emlékezünk rá? Sokan mondják, hogy a lelkünk tovább él, és ez a test amiben vagyunk, csak egy ruha amit majd cserélünk. Ha ez tényleg így van? Akkor miért nem tudunk róla? Sokan mondják az alagutat, a fényt stb.. igaz lenne, vagy csak bemagyarázzák magunknak az emberek?
2012. dec. 3. 11:11
 14/20 A kérdező kommentje:
Nyilván ha tudományos szemmel nézzük, akkor ott a vég amikor megáll a szív és többé nem dobban. Elhalnak a szöveteink stb... Ha valakinek volt bármilyen élménye is, vagy ismerősének, kérem ossza meg velünk.
2012. dec. 3. 11:12
 15/20 anonim ***** válasza:

"Sok válasz érkezett, de még mindig nem kaptam lényegében választ."

Ahogy azt kifejtettük, nem fogsz egyértelmű igen-nem választ kapni. (Vagy ha kapsz, az a válasz nem lesz teljes)


"Mi volt a megszületésünk előtt? Semmi?"

Erre megint csak attól függ válaszokat kaphatsz, illetve vallások alapján lehet válaszolni.


"Miért nem emlékezünk rá?" Mert a memória az agyban van, fizikai dolog. És 1 éves korodra jut el odaáig az agy, hogy elkezdi hatékonyan tárolni meg visszahívni az emlékeket.


"Sokan mondják, hogy a lelkünk tovább él, és ez a test amiben vagyunk, csak egy ruha amit majd cserélünk. Ha ez tényleg így van? Akkor miért nem tudunk róla?"

Megintcsak azért mert a memóriát a "ruhából" hívod elő, amit cserélgetsz.


"Sokan mondják az alagutat, a fényt stb.. igaz lenne, vagy csak bemagyarázzák magunknak az emberek?"

Tényleg látnak fényt sokan halálközeli állapotban, ennek magyarázatára több tudományos és áltudományos próbálkozás létezik.

2012. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, teljesen jól látod a dolgot. Az élet a halál után mint olyan, számunkra nem létezik. Pontosan olyan lesz számodra a halálodat követő időszak, mint amilyen volt a születésed előtti időszak. Olyan, mint amikor alszol és nem álmodsz. Csak épp ebből az álomból nem is ébredsz fel soha. Tetszik vagy sem, ez sajnos (?) így van!
2012. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Csak nem ennyi lenne... A nagy semmi? Csak van valami a halál után. Majd kiderül. Remélhetőleg minél később. Köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 4. 09:41
 18/20 anonim ***** válasza:
41%
Sajnos csak ennyi, és éppen ezért ne is siettesd.
2012. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszú leszek, Kérdező, de sajnos nem megy rövidebben. :)


Elég bonyolult ez az egész, és tényleg nincsenek biztos válaszok.

De hogy lásd, nem vagy egyedül az aggodalmaiddal, egy idézet a Facebookról: "The thought of dying scares me to death."

És egy versrészlet, ami talán kicsit megnyugtat:


Pajtás, dalolj hát, mondd utánam:

Mi volt a mi bajunk korábban,

hogy nem jártunk a föld porában?

Mi fájt szivednek és szivemnek

Caesar, Napoleon korában?

(Kosztolányi Dezső: Ének a semmiről; 6. versszak)


A megszületésünk előtti idő szerintem nem semmi, csak számunkra nem létezik, pontosabban a saját tudatunk számára. És azért nehéz - vagy lehetetlen - elképzelni ugyanezt az állapotot az életünk utáni időszakra, mert közben volt / van tudatunk. Nem ragozom tovább, mert bele fogok gabalyodni. :D


A "lélek ruhát cserél" elképzelés nekem ott sántít, hogy így, emlékek nélkül semmi értelme az egésznek; hiszen nem tudjuk felhasználni a régebbi tapasztalatainkat, mindig a nulláról kell kezdeni.

Egy régebbi kérdésnél valaki mutatott egy nagyon érdekes linket, előkerestem neked:

*****


Akkor úgy reagáltam erre, hogy van néhány dolog, ami miatt nem tudom teljesen komolyan venni ezt az egészet, tehát fenntartásokkal kezelem a kutatási eredményeket; és hogy megnéztem a szerző Wiki-oldalát is, az sem győzött meg. De már nem emlékszem a konkrétumokra, visszaolvasni meg nincs kedvem az egészet. De ha gondolod, te olvasd el. :)


Az alagút - fény témakörben van egy könyv, talán Dr. Moody írta, Élet az élet után a címe; de nem tudom biztosan. Egy ideig írogatott a GYK-n egy srác, aki elég intenzíven kutatta a halálközeli élményeket, de mostanában nem láttam őt errefelé. Hogy a magyarázatai - a 16. válaszoló kategóriáinak megfelelően - tudományosak vagy áltudományosak voltak-e, én nem tudom megítélni.


Hát ennyi, jó töprengést neked. :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Vannak egyszerűbb és bonyolultabb dolgok. Egy bizonyos bonyolultságon túl mindenki számára nehéz a magyarázat, de azt ismeretmennyiségtől függően eltérően, de kezeli az emberek. Te egyszerűsíteni szeretnél. A bonyolult dolgokra az jellemző, hogy nem lehet egyszerűsíteni őket, mert akkor már nem azok lesznek, amik eredetileg.

A te születésed előtt működött Napóleon, Hitler és Einstein. Mindannyian jól megvoltak, és nem érezték, hogy az az időszak "semmi" volna. Ezt te érzed így arra az időszakra nézve. Megértem, hogy némelyek számára ez elfogadhatatlan, ők azok, akik jobb, rosszabb elméleteket gyártanak, különben elviselhetetlen lenne számukra a tudatos lét. De kénytelen leszel elhinni, hogy teóriákon kívül nem fog senki gyakorlati tapasztalatokról beszámolni. Ahogy azt is hiába kérdeznéd, meséljen valaki már végre az Androméda köd 848. bolygóján szerzett tapasztalatairól.


Gondolkodj el azon, mennyi tennivaló van enélkül is ebben a tudatos életben, azzal múlasd az idődet.

2012. dec. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!