Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy viselkedne, reagálna az...

Hogy viselkedne, reagálna az emberi szervezet a fénysebességre?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Az anyag se képes a fény sebességére. minél közelebb kerülsz a fény sebességéhez annál nagyobb lesz a tömeged olyannyira hogy a fénysebességnél végtelen lenne a tömeged. Ezért van hogy elvileg az anyag képtelen elérni a fény sebességét! Mivel az ember is anyagból van méghozzá eléggé összetett anyagokból ezért nem bírná ki.
2009. aug. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Az emberi szervezet átlagos tűrőképessége rövid időre kb. 15-25 g gyorsulás.

Ezzel a gyorsulással kb. 100-150 nap lenne a nulláról fénysebességre és a fénysebességről nullára történő gyorsítás.

Ezt nem biztos, hogy kibírnánk.

Persze extrém esetben 170 g-t is kibír az ember, ekkor kb. "csak" 10 napot kellene bírnia...


Tehát nemhogy a fénysebességet, de még egy annál sokkal kisebb sebességet sem fog kibírni az emberi szervezet!

2009. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
De télleg, engem is érdekel a dolog. Sztem a Kérdezőt, csakúgy mint engem, nem a gyorsulás élettani hatása érdekel, hanem maga az egyenletes, de nagyon gyors sebességé. Igen, azt ma már tudjuk, h tömeggel rendelkező test nem haladhat fénysebességgel, de tegyük fel, h nem fénysebességgel, de relativisztikus sebességgel haladnánk. Ha csak ezt önmagában nézzük (és az arra való gyorsulást nem), akkor vajon hogy reagálna az emberi szervezet? Talán a tömegnövekedés miatt szintén nem bírnánk ki a dolgot. De ha erre sem tekintünk, hanem csak az "időlassulásra", az milyen hatással lenne ránk?
2009. aug. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
18%
szertefoszlik minden anyag szinte már elég ekkora sebességnél de ahhoz hogy ez ne történjen meg nagyon!nagyon erős védőöltözet kéne ami szinte már összenyomtéged de még így is fájdalmas szerintem
2009. aug. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

bármennyire hihetetlen, a kérdező nem is kérdezett olyan nagy butaságot!

ha a kérdést a legszigorúbban értelmezzük, akkor természetesen a válasz az, hogy tömeggel rendelkező anyag soha nem érheti el a fény sebességét, hiszem -amint arra már többen rámutattak, a fénysebességgen a tömeg végtelen nagyra nő, igy az adott sebesség eléréseéhez végtelen energia kell, így az elérhetetlen.

de van egy "kiskapu".

mégpedig, mi van akkor, ha egy adott közegen belül vizsgáljuk a kérdést?

ehhez tudni kell, hogy a fény a légüres - az abszolut légüres!- térben halad az ismert sebességgel, minden más esetben a fény sebessége kisebb mint 300e km/sec.

így előfordulhat, hogy egy adott közegben a fény sebessége (mondjuk) 270e km/sec, de kellő energia közvetítésével- amely kisebb, mint végtelen- ezt meghaladó sebességgel mozog.

az ilyen jelenség gyakorlatilag mindennapos - már, amennyiben a különleges körülményeket mindennaposak tekintjük...- ha elmegyünk egy atomerőbűbe, és bepillantunk pl. a fáradt fűtőelemek tároló tartályaiba, akkor magunk is láthatjuk, hogy bizony túl lehet lépni az adott közegre érvényes fénysebbeséget - ezt nevezik a "cserenkov" sugárzásnak.

azt láthatjuk, hogy a hűtőközeg (víz) kékes fénnyel világít.

ez a kékes fény a gyors neutronok által kibocsájtott sugárzás, amit mi átható fényként érzékelünk- mert a gyors neutronok sebessége meghaladja az adott közegre érvényes fény sebességét.

tehát -szigorúan elméletileg!- előfordulhat, hogy egy test (akár az emberi test is) a fény sebességénél gyorsabban haladjon egy adott közegen belül - természetesen ekkor el kell tekinteni a súrlódás által keltett hőtermelődéstől. a gyorsulás nem játszik szerepet, pontosabban, ha a gyorsulás nem olyan mértékű, amely meghaladja az emberi test elviselhetőségi szintjét, akkor elérhető a fénysebesség, sőt meg is haladható.

2009. aug. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Aki meg a gyorsulással jött az mekkora egy barom már? A fénysebesség az egy sebesség, a gyorsulás meg gyorsulás, nem kéne keverni. Ha meg már fénysebességgel megyünk akkor akár gravitációs gyorsulást is elképzelhetünk, ott meg nem érzed a g-t :)
2009. aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
:D érdekesen
2009. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember egyszer felgyorsulna valahogy fénysebességre (vagy az ehhez legközelebbi elérhető sebességre) utána semmilyen élettani következmény nem lenne. (Tekintsünk el a relatív időmúlástól, mert ez egy zárt rendszerben mint pl egy űrhajó, nem érzékelhető) A föld is nagyon nagy sebességgel halad a világűrben, mégsem érzünk belőle semmit, mint ahogy autóban sem tűnik fel hogy 210-zel száguldasz ha nem nézel ki az ablakon.
2009. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
már most is fénysebességgel haladunk. csak meg kell keresni azt a pontot amihez képest haladunk ennyivel. tehát a kérdésre: így ahogy most magadra nézel,így reagál rá.
2009. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A test nem érzékeli a sebességet, csak a gyorsulást, így ha fénysebességen száguldanánk(valamilyen burokban pl űrhajó) akkor semmit nem éreznénk.
2009. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!