Ozmium42 kérdése:
Lehetne két fénysugarat olyan módon egymással szembe kibocsátani, hogy azok kioltsák egymást, mint két ütköző hullám?
Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 23:20
1/4 anonim válasza:
Ahol "ütköznek", állóhullámot hozhatnak létre, de nem fejtenek ki hatást egymásra, csak összegződnek térben. A hullámok a közös szakasz után ugyanúgy mennek tovább.
2/4 anonim válasza:
A fotonok részecskék nem olthatják ki egymást nem tűnnek e4l! A víz hullámainak részecskéi se tűnnek el csak lefékeződnek.
3/4 anonim válasza:
A kérdés nem értelmezhető, a fénysugarat önmagában akarja definiálni. Holott a fénysugár természete attól függ, hogyan mérjük. Ha anyagként, természetesen nem "oltják ki" egymást, legfeljebb energia keletkezik. Az viszont kérdés, létezik-e olyan érzékelő, amely két fénysugárról megállapítja, hogy azonosak, szembe mennek, és amikor egymással kölcsönhatásba lépnek, mi történik? Ha erre megnyugtatóan válaszoltunk, jöhet az eredeti kérdésre a válasz.
4/4 anonim válasza:
Kedves #3-as válaszoló!
Fordítsunk egyet a hipotézisen, hogy a két nehéz méréstől megszabadítsunk.
Nem két spontán sugárról van szó, hanem mi hozzuk létre.
Építsünk egy olyan kísérleti elrendezést a laboratóriumunkban, ahol monokromatikus egyetlen síkban polarizált fényt állítunk elő egy berendezéssel, szembe vele egy másikat, és a kettejük távolsága (2n+1)szer a félhullámhossz.
Most tessék elvégezni a mérést, és választ adni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!