Ceruzaelemben merre mennek az elektronok?
Na? Vajon?
Mond valamit az, hogy elektrontöbblet, és elektronhiány?
Vajon a pozitív vagy a negatív oldalon lehet többlet?
Akkor honnan megy hova az a szegény elektron?
A CeruzaelemBEN (tehát belül) a vegyi folyamatok eredményeképpen a negatív töltések (azaz az elektronok) a pozitív pólustól a negatív felé vándorolnak. Ennek következtében a negatív póluson elektrontöbblet keletkezik (ezért hívjuk negatívnak), és másikon elektronhiány (ezért azt pozitívnak hívjuk).
A külső áramkörben az elektronok az elektrontöbblettel rendelkező oldal felől az elektronhiányos oldal felé fognak vándorolni, azaz a negatív pólustól a pozitív felé.
Az elsőnek igaza volt: 1 másodperc gondolkodással kitalálható ez az igen bonyolult probléma.
Csak azt kell hozzá tudni, hogy vajon az elektron töltése pozitív vagy negatív...
Mondjuk te legalább kérdeztél... igaz, azt is bután, mert ugye nem azt kérdezted, amire kíváncsi voltál - de sokan nem is kérdeznek, hülyén halnak meg.
Első vagyok.
Uhh, látom a gondolkodás tényleg nem az erősséged...
Nem baj, majd csak belevernek mindent valahogy a Te fejedbe is...
Ha meg akarod érteni, akkor arra gondolj, hogy a negatív pólus azért lesz negatív, mert oda mennek az elektronok. Honnan?
Az elem belsejéből.
Szóval akkor merre mozognak?
És ha összekötik a két pólust - akkor merre mennek tovább?
Tehát úgy van, hogy az elemben a kémiai folyamatok miatt feszültség keletkezik, és ez a feszültség "tolja" az elektronokat, magyarán "mehetnékjük" van az elektronoknak. De mivel az elem zárt, nem mehetnek, csak az elem végéig, viszont ha egy szeget a negatív, azaz feszült, a "menni akaró" elektronokban gazdag feléhez, akkor már nem csak aaz elem végéig, hanem a szegbe is bevándorolnak az elektronok az elemben kialakult feszültség hatására.
Ha viszont az elem pozitív végére teszem a szeget, akkor a szegről leszívja az elektronokat, egészen a negatív oldaláig mennek az elektronok, vagy ha vezeték, szeg, akármilyen fém van a negatív oldalra még érintve, akkor mennek egészen addig, ameddig van szabadon járható út.
És ha a két vége össze is van kötve, akkor FOLYAMATOSAN mennek az elektronok, hiszen az elem negatív oldaláról tolóerő hat rájuk, mert onnan folyton csak jönnek jönnek az elektronok, és ha az áramkörben elérnek a pozitív oldaláig, azaz visszaértek az elembe, megtettek egy kört, újból ezeket az elektronokat fogja tolni az elem. ...
Magyarul: ugyan az mintha egy csőben víz folyik, amit egy motor hajt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!