Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy űrjahó képes lenne...

Ha egy űrjahó képes lenne fénysebességgel haladni, elhagyhatná a naprendszert? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés
Ugyebár a naprendszer pereme tele van kisebb, nagyobb törmelékekkel. Gondolom, ha fénysebességgel nekicsapódnánk egy akár teniszlabda méretűnek is, az végzetes károkat okozna.
2012. okt. 18. 10:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Aha, mert lassítani már nem is lehet, ugye?
2012. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van ott por/törmelékgyűrű, de egyrészt nagyon ritka, nem olyan sűrű, mint a képeken, másrészt az egy sáv a naprendszer síkjában, tehát alatta-felette el lehet szépen menni. :D


Amúgy nem kellene ahhoz fénysebességgel menni, hogy kárt okozzon egy gyufafej méretű kő.

2012. okt. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
A Voyager szondák már elhagyták a naprendszert, pedig messze vannak a fénysebességtől.
2012. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Shai-Hulud ***** válasza:
81%

Nem kell ahhoz fénysebesség, a harmadik kozmikus sebesség túllépésével el lehet hagyni a Naprendszert.

[link]


Pedro

2012. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
De a kérdező nem a sebességre céloz elsősorban, hanem az akadályokra. :)
2012. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, a veszélyeire vagyok kíváncsi.

A múltkor hallgattam egy előadást, amelyben arról beszéltek, hogy a legbiztosabb utazás az lenne, ha létre tudnánk hozni féregjáratokat, csak erre jelenleg még nem vagyunk képesek.


Meg ha el is hagyjuk a naprendszert fénysebességgel haladva, akkor nekiütközhetünk egy kósza kavicsnak a világűrben. Nemhiszem, hogy olyan előrelátó radarjaink lennének, amelyek képesek lennének kimutatni minden egyes kis törmeléket, ami az utunkba kerül.

2012. okt. 18. 13:53
 7/18 anonim ***** válasza:
A világűr azért elég jó vákuum, főleg a csillagközi tér. Sokkal nagyobb lenne az esélye, hogy a Nasa kilövőállás felé a taxival történik egy baleset. A nagyobb aszteroida mezőket pedig előre lehet tervezni.
2012. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ne járj olyan előadásokra, amelyekben a féregjáratokban kívánnak közlekedni. Sok marhasággal tömik ott a fejed. A féregjárat egy érdekes hipotézis, korántsem biztos, hogy létezik, sőt még az sem, hogy a probléma, amelynek alapján kigondolták, megoldódna.


Szögezzük le, hogy az űrhajó akár egy szekér sebességével is elhagyhatja a naprendszert, ha van folyamatos energiája. A naprendszer elhagyásához vagy egyszeri gyorsítással megfelelő nagy sebesség kell, amelynek lesz akkora impulzusa, hogy legyőzze a vonzási erőt, vagy folyamatos működéssel (mint egy autó, ha nyomod a gázpedált) tetszőleges sebességgel közlekedhet. A törmelékek kikerülése pedig sokkal kisebb balesetveszélyt jelent, mint egy nyári hétvégén a zsúfolt balatoni út. Lassan már az ember által létrehozott, föld körül keringő törmelékek nagyobb veszélyt jelentenek, mint a naprendszer természetes anyagai.

2012. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Ha fénysebességgel haladsz, akkor a radarra ne számíts, mert a hullámok veled egyező sebességgel haladnak, vagy lehagyod azokat.


Igen, a Kuiper-öv valóban lapos, de kicsivel messzebb van egy Oort felhőnek nevezett gömbhéj, ami tele van üstökössel.

Kép:

[link]

Bár ez jóval messzebb van, mint a naprendszer határa.

Ha a naprendszer határát akarod átlépni, akkor pusztán a naprendszer síkjától eltérő utat kell választani, de az Oort felhő mindig az útban lesz, bármerre indulsz. Ha meg kellene próbálnom ezen a felhőn átjutni, akkor a naprendszer síkjára merőleges irányban indulnák, ott a legvékonyabb a felhő...

2012. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
"man without name", teljesen igazad van, az Oort felhő gömbhéj alakú. De szerintem még az is olyan ritka, hogy ha áthaladnánk rajta egy űrhajóval, még akkor is komoly kutatás után tudnánk csak találni objektumokat. Pláne még össze is ütközni vele. A rajzok jók, de csalókák, két olyan kis pötty között millió (millárd?) kilométerek lehetnek. :)
2012. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!