Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Te Szent Kleofás, akkor most...

Te Szent Kleofás, akkor most hány fokon bomlik el a C-vitamin?

Figyelt kérdés
Egy egészen más kérdésnél, hatalmas vita tört ki erről, csak azért kérdezem. Csak urban legend, hogy 40 fok fölött elbomlik a C-vitamin nagy része, vagy sem? Bomlékony anyag-e egyáltalán? Van akik szerint a tárolás során a gyümölcsökben elbomlik nagy része, ez igaz? Ki tudja a helyes választ? Egyesek szerint a Wikipédia hazudik a kérdésben. Rejtelmes ügy...

2012. okt. 12. 02:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy ne a wikipediara hivatkozzak: [link]

Ez a cikk azt írja, hogy a C-vitamin tartalom, 42C-on 3o nap alatt csökken a felére, szobahőmérsékleten erre kb 5o napra van szükség. Szóval no para.

2012. okt. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Főzéskor bomlik el leginkább
2015. jún. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyszerűen igazolható és grafikonon szemléltethető, akinek van egy kis ideje és felszerelése hozzá. Sokmintás spektofotometkikus méréssel. A mintákat külön más hőmérsékletre hozzuk a különböző időtartamok figyelembevételével. Ha az alapul vett 20 °C -os mintától eltekintve 50°C- al kezdjük a sort akkor kb 5 - 6 óra hossza alatt meg lehet csinálni. Én régebben mértem hatóanyagot c vitamin tablettákban és sok filmréteg, vagy más záróréteg nélküli tabletta belebukott. Egyik neves magyar gyártó tablettában sem volt annyi amennyi rá van írva, szóval valszeg elég jól bomlik még ilyen környezetben is, nedvesség és fény nélkül. Jó szakdolgozat téma ;)
2015. nov. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egyik neves magyar gyártó = egy konkrétra gondoltam nem az összesre.
2015. nov. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!