Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A modern természettudomány...

A modern természettudomány Charles Darwin: A fajok eredete című könyvét manapság is ajánlja? (többi lent)

Figyelt kérdés

Darwin alkotta meg az evolúció elméletet, amit a tudomány el is fogadott, viszont olvastam, hogy Darwin kora óta az evolúcióbiológia nagyot fejlődött, és ha jól emlékszem bizonyos dolgokat felülírtak amiben Darwin tévedett.


Lényegében tehát a tudomány szerint érdemes olvasni manapság is A fajok eredetét az érdeklődőknek, vagy nyúljanak inkább az új 21. századi evolúcióbiológusok könyveihez, amelyek a legfrissebb kutatásokat alkalmazzák?


2012. okt. 9. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Tudománytörténeti szempontból érdekes, de nehéz redundáns olvasmány, néhány kisebb dolgot ma már máshogy látunk, ismereteink jelentősen bővültek. Akit a téma érdekel szerintem olvasson valami modernebbet. Gondold el, Darwin idejében nem tudták, hogy mik azok a gének, mi a DNS, mi a mutáció, tudta, hogy változások vannak, de nem tudták, hogy miért és mi változik. Ma már mindezt tudjuk. Darwin ezközeivel lehetetlen volt válszolni bizonyos kritikákra (F2 hasadás, regresszió az átlaghoz), amik a genetika fényében teljesen egyértelműek. Én mindenképpen valami modernebbet ajánlanék, habár az új fordítás egész jó. Mondjuk a tudományos alaposság miatt tanulságos lehet...
2012. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!