Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Élhetnek köztünk földönkívülie...

Élhetnek köztünk földönkívüliek láthatatlanul?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy több scifiben is előfordult olyan, hogy egy idegen faj kutatói úgy tanulmányozták egy bolygó civilizációját, és lényeit, hogy testüket egy másik rezgéssíkra helyezték, eltolták a fázisukat a mi tér idő dimenziónkhoz viszonyítva, és még a testükön is át lehetett menni, senki sem láthatta vagy érzékelhette őket... de tudósok szerint is lehetséges ez elvileg

2012. okt. 2. 00:01
1 2
 11/20 lindmayer ***** válasza:

miért? az amerikai hadsereg már kísérletezik láthatatlanná tévő ruhán, de tényleg: [link]

lehet hogy ezek a képzelt idegenek ezt a technológiát használják

2012. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Egy ilyen fejlett faj egyedei arra is képesek lehetnek, hogy egészen apróra lekicsinyítsék magukat. Úgyhogy lehet, hogy a te orrüregedben is él egy ilyen földönkívüli, kérdező, vagy akár kettő is.
2012. okt. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
igen, végül is ki tudja?:D
2012. okt. 3. 03:34
 14/20 anonim ***** válasza:
Egyébként ha csak az emberiség példájából indulunk ki, fölösleges azt hinni, hogy az egymillió évvel (vagy akármennyivel) való "többlet" fejlettség biztosan olyan sokat jelent. Az emberiség életében is voltak civilizációs összeomlások, Európában pl a Római Birodalom után a középkor egy ilyen összeomlás volt. Ha egyszer elfogy az olaj meg az atom, és ne adj' Isten addig nem sikerül kifejleszteni a fúziós erőművet, akkor szépen mi is visszasüllyedünk a 17.-18. század szintjére, és ott is maradunk míg világ a világ.
2012. okt. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
biztos van olyan faj is, ami elért sok hullámvölgy után egy olyan technológiai szintet, ami számunkra elképzelhetetlen...
2012. okt. 3. 13:58
 16/20 anonim ***** válasza:
Biztos van válasz mindenre.
2012. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 lindmayer ***** válasza:

+biztos van olyan faj is, ami elért sok hullámvölgy után egy olyan technológiai szintet, ami számunkra elképzelhetetlen..."

bizonyítsd be!

és ez még az egyszerűbb eset, mert a nem létezését sokkal nehezebb

de tényleg, ha megcáfolhatatlan bizonyítékkal szolgálsz a létezésükre én elhiszem, de addig nem

2012. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy csak a mi Galaxisunkban van több milliárd bolygó, ezek kb 10 százaléka a legújabb kutatások szerint a lakhatósági zónában van. A mi bolygónkon nagyon hamar megjelent az élet, a kialakulása után fél milliárd éve, találtak már 4 milliárd éves életnyomokat is. A többsejtű élet tuti ritkább, hisz az csak 2 milliárd éve jelent meg. Legalábbis találtak 2 milliárd éves szivacsszerű lényeket, mármint a lenyomatukat. Ebből kiindulva az élet könnyen meg tud jelenni, ha adottak a feltételek. szerintem. Annyiban igazat adon Nektek, hogy a civilizáció csak most jött létre, a technológiai kultúra meg alig 200 éves, szóval az tényleg nem lehet túl gyakori...
2012. okt. 3. 14:55
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ebből kiindulva az élet könnyen meg tud jelenni, ha adottak a feltételek...."


Ez egy kicsit sántít.


Ugyanis senki nem tudja, hogy az élet megjelenésének mennyi is a valószínűsége. Egy biológus azt mondta, hogy a variációk hatalmas száma igencsak elbizonytalanítja a dolgot. A DNS-t felépítő 4 alapkő kapcsolódásai lehetőségeinek hatalmas száma óvatosságra int minket. Korán sem biztos, hogy az élet spontán kialakulása olyan gyakori jelenség lenne. Olyan ez mint a lottóötös. Tudja mindenki hogy van esély rá, mégis ez az esély meglehetősen kicsi (1:43949268). És ettől függetlenül néha azért csak betalál valaki... Tegyük fel a galaxisban a bolygók száma 150 milliárd ( Ez egyébként körülbelül jó érték is...), és tegyük fel az élet spontán kialakulásának valószínűsége 1:150 trilliárd. Akkor máris belátható, hogy mennyire kicsi a valószínűsége az egy galaxisban, egy időszakban kialakult spontán életnek ( És hol vagyunk még az intelligenciától ;). Azt azonban hozzáteszem, hogy gyakorlatilag fogalmunk sincs, mennyi is ez utóbbi valószínűség valójában, hiszen egyetlen "darab" kialakult életről tudunk biztosan. Ez pedig ugye minden, csak nem "minta" a statisztikai következtetésekhez... És ezen lényegesen az sem változtatna, ha a Marson vagy a Naprendszerben bárhol életre utaló nyomokat találnánk ( nincs nagy szeparáció, így nem kizárható az esetlegesen máshol talált Naprendszer-beli és földi élet összefüggése sem). Megnyugtató(bb)an akkor lehetne mondani bármit is, ha más csillag környezetében lévő bolygóról derülne ki az élet hordozása. De ettől, még optimista becslések szerint is odébb vagyunk sajnos (?)

2012. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Még mindig nem válaszoltál az első kérdésre. Miféle tudós szerint lehetséges ez? Kapna esetleg a Nagyérdemű egy megjelent cikket valami neves folyóiratból?
2012. okt. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!