Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell azt kiszámítani,...

Hogy kell azt kiszámítani, hogy december 22-én mekkora fokban érik Buenos Aires-t a Nap sugarak?

Figyelt kérdés

2012. szept. 24. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hogy gondolod? Ez egy mindennapi számítás amit sokaknak tudni kell?
2012. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nekem ez a házim és nem tudom megoldani.
2012. szept. 24. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

December 22. különleges nap: van, hogy ekkorra esik a téli napforduló a mi féltekénken. Nem mindig, de a számítás megkönnyítéséhez vegyük úgy, hogy ez történik.

Mikor nálunk téli napforduló van, akkor a Föld forgástengelye úgy áll, hogy igen rövid a nappal és hosszú az éjszaka. Ez azt jelenti, hogy a forgástengely a Naptól "elfelé" dől, a Nap a Baktérítő fölött delel.

(itt egy kép, így könnyebb megérteni: [link]

Ha ezt tudod, akkor már csak Buenos Aires földrajzi szélességét kell ismerned, én egy olyan adatot találtam, miszerint a déli szélesség 34. foka közelében fekszik. Innentől pedig tiszta geometria az egész: a Nap sugarai a déli szélesség 23,5°-ban fekvő Baktérítőre merőlegesek és egymással párhuzamosak. Ha húzol egy érintőt a déli szélesség 34°-hoz, akkor a napsugarak és az érintő által bezárt szög lesz az a szög, amiben delel a Nap Buenos Airesben. Ennek a kiszámítását már rád bízom, nekem most nem akar összejönni.

2012. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2012. nov. 4. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!