Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől ragad be a mélyhűtő ajtaja?

Antimod kérdése:

Mitől ragad be a mélyhűtő ajtaja?

Figyelt kérdés

Néha rendesen nyílik, néha pedig a fogantyúval el lehet rángatni az egész hűtőszekrényt méterekre. Valószínűsítem, hogy ennek fizikai oka van, de pontosan mi lehet?


Legtöbbször akkor nem nyílik, ha valamit kivettem belőle, és aztán tenném vissza. Ilyenkor valósággal "beszívja" az ajtót.



2012. szept. 1. 14:10
 1/7 anonim válasza:
Talán azért mert befagy az ajataja!
2012. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyitáskor beáramló meleg levegő lehül, kis mértékű vákumot hoz létre, és ez az ajtó nagy felületén ekkora erőt tud kifejteni.


És ez azért biztos, mert tudom.:))

2012. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a világon elvileg mindennek fizikai oka van.

De a válasz: A hűtőszekrények azon az elven működnek, hogy nem közvetlenül az ételt, hanem a keringő hűtőfolyadék a levegőt hűti le, majd az hűti közvetlenül az ételt.

Ahhoz, hogy a hűtés effektív legyen, meg kell oldani, hogy a benn lévő levegő ne tudjon önkényesen cserélődni a külső levegővel, erre szolgál A hermetikus zárként működő gumi az ajtó szélén körbe. Ha kiveszel valamit a hűtőből, akkor a hideg levegő, lévén sokkal nehezebb mint a szoba-hőmérsékletű, egyszerűen ki"folyik a hűtőből.

Helyét felváltja a melegebb levegő, ami mialatt nyitva tartod a hűtőt, lehűl, és az is távozik alul.

Így tehát amikor bezárod a hűtőt, akkor tele lesz meleg levegővel, ami elkezd lehűlni és összehúzódni. a hermetikus zár miatt a keletkező nyomáscsökkenés nem tud egyből kiegyenlítődni, ezért a Földi légköri nyomás tulajdonképpen rászorítja a hűtőszekrény ajtót a gépre.

Természetesen ez a nyomást idővel a gép kiegyenlíti úgy, hogy feltölti a gépet hűtött levegővel, és akkor már könnyen ki lehet nyitni.

2012. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. szept. 1. 14:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Komolyan métereken át ráncigálod a hűtőt? :) Szerintem túloztál egy pöppet.
2012. szept. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Komolyan métereken át ráncigálod a hűtőt? :) Szerintem túloztál egy pöppet."


El lehet rángatni méterekre. Fél méterre már sikerült, mert kissé nagy lendülettel próbáltam megoldani a helyzetet. :)

2012. szept. 26. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ajtajánál fogva nyisd, ne a zsinórjánál! :D:D
2012. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!