Chemical atomic structure?
A z; y és x tengelyek metszéspontja az atommag helye?
Valaki tudna erről egy jó animációt mutatni, hogy a bonyolultabb elektronhéjaknál hogyan mozog az elektron, vagy hogy hol helyezkednek el benne az atompályák?
Mivel az 1., tehát K-héj után következő héjak nemcsak egy; gömbszimmetrikus atompályát, hanem pl. tengelyszimmetrikus p-pályákat is tartalmaznak, akkor megtörténhet-e az, hogy mivel ugyanazon az elektronhéjon van egy 2s és egy 2p atompálya; a rajtuk közlekedő elektronok összeütköznek?
Pauli-féle kizárási elv!!!
kb.: egy atomban nem lehet két olyan elektron, amely ugyanazokkal a kvantumszámokkal rendelkezik!
Fermionokra vonatkozi csak! Tehát az elektronokra is. És mivel nem lehetnek azonok kvantumállapotban ezért kénytelenek más hélyakra rendeződni,
Ha két elektron van egyazon hélyon, akor az csak úgy lehet ha ellenkező spinüek!
Nagyon köszönöm, az az animáció nagyon jó!
Nem értem, hogy hogyan mozognak ezekben a formákban benne az elektronok, hogyha érted, mire gondolok.
Az elektron mozágására vonatkozó kérdésnek az atompályák esetén nincs értelme. Ha valóban mozognának az elektronok, akkor az atom sugározna. Itt a hagyományos pontszerű, mozgó részecskemodel nem alkalmazható.
egyszerűen úgy kell elképzelni, hogy az elektron ezekben a kis lufikban van valahol... 9o%-os valószínűséggel. És csak úgy van, kitölti, min ahogy a gáz a palackot.
Amúgy a tengelyek metszéspontja természetesen az atommag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!