Az normális, hogy horizontálisan a Hold egy hete 150-180 fokkal eltér a pályájától?
#21: Nem érdemes elvekkel vitatkozni. Ilyenkor jön a jó öreg „nézzük meg” hozzáállás. Ilyen-olyan érvek ellen lehet hadakozni, de a tényekkel nehéz vitatkozni.
Álljunk hozzá építően a dologhoz. Nézzük meg mi is, nézze meg a kérdező is, hogy mi a valós állapot és minek kellene lenni. Ha a kettő egyezik, akkor a kérdező is szerintem be fogja látni, hogy valamit ő nem ért, vagy ő tud rosszul. Ha nem, akkor legalább megpróbáltuk.
Szóval én nyitott vagyok a „nézzünk fel az égre” hozzáállásra, rajta, akkor nézzünk fel és vessük össze azzal, hogy a „tudomány szerint” mit kellene látnunk. Ha a kettő megfelel egymásnak, akkor kihúztuk a „Hold 150-180 fokkal eltér a pályájától” állítást. Ha releváns eltérés van, akkor az meg az én kíváncsiságomat fogja felkelteni. De nagyobb összegben mernék fogadni, hogy ez utóbbira nem kerül sor. Le tudnám írni, hogy milyen okok miatt feltételezem ezt, de szócséplésnek tartaná a kérdező, így inkább tényleg végezzünk vizsgálatot az ügyben.
" Le tudnám írni, hogy milyen okok miatt feltételezem ezt, de szócséplésnek tartaná a kérdező, így inkább tényleg végezzünk vizsgálatot az ügyben."
Szerte a világban, így magyarországon is, amatőr csillagászok tízezrei észlelik a holdat nap mint nap. És itt most nem olyan "amatőrökre" gonolok, akik tegapelőtt vettek a kukkert, hanem olyan félprofikra, akiket csak az különböztet meg a "valódi" csillagászoktól, hogy nem az a munkájuk. Na, most, el tudod képzelni, hogy SENKI nem veszi észre, ha valami rendelleneség van? Perzse, majd Pistike 5/c-ből majd kiszúrja, amit senki más.... A nagy francokat. Ezt te is tudod, ezt minden normális ember tudja. Ilyenre nem az kell mondani, hogy OK, nézzük meg, hanem azt, hogy hülye vagy fiam, azt se érdemled meg, hogy komolyan vegyünk, mert csak ez a célja, hogy komolyan vegye valaki. Ő se hiszi el, amit mond, ez csak afféle hiszti, amit a csecsemők is rendeznek, hogy felhívják magukra a szülők figyelmét, és játszanak vele egy kicsit.
Kérdező, minden félmondatodről süt a butaság, a hozzánemértés, totálisan dilettáns vagy a témához, ráadásul még veszed a bátorságot, és leszólod azokat, akik az ég megfigyelését olyan magas szinten művelik, hogy azt te soha az életbe nem tudod felfogni. Szégyeld magad.
#23: Részben erre gondoltam. De az is benne van, hogy a Hold helyzete ugye erősen összefüggésben van pl. az ár-apály alakulásával. Rengeteg ember él a tengerből, ők tuti észrevették volna, hogy valami nincs rendben.
Aztán még a Hold helyzete az égbolton ugye egyben a Naphoz való helyzetét is megadja. Ha a Hold máshol lenne relatíve a Naphoz képest, akkor az hatással lenne a holdfázisra is. Márpedig megint csak rengeteg ember érdekli ilyen szempontból a Hold (lásd Holdnaptárak), és ebből számos olyan ember van, aki amúgy nézegetni is szokta a Holdat.
* * * * *
Gyanítom hogy az „elmélet” mögött az áll, hogy valaki azt feltételezi, hogy a Hold minden esetben este kel és reggel nyugszik. Aztán az illető megfigyelte, hogy hoppá, este van és a Hold nyugaton látszik. Aztán esetleg a neten utánaolvasott, hogy a Hold bizony keleten kel, és máris megszületett az elmélet, mely szerint a Hold most nyugaton kel fel, tehát majdnem az égbolt másik oldalán. No igen, valóban nyugaton van, csak éppen nem felkel, hanem lenyugszik. Röviden: A félreértés oka nagy valószínűséggel annak a feltételezése – megfelelő információk híján –, hogy a Hold este kel fel, ami koránt sem igaz. (Illetve akkor igaz, amikor éppen tényleg este kel fel. De a Hold felkelhet reggel, délben, este, éjszaka is.)
Node ma úgyis megfigyelünk, ki fog derülni az igazság.
"most 20:00-kor van ott ahol két héttel ezelőtt éjfél után."
És ez teljesen természetes.
Mégpedig azért, mert a Nap és a Hold látszólagos Föld körüli mozgása különbözik.
Azaz az első esetben a NAP mozgása szerint számított 20:00 órai időpontban mérhető HOLD-pozíció megegyezik a két héttel ezelőtt szintén a NAP mozgása szerint számított 00:00 után mérhető HOLD-pozícióval.
De azt egyik esetben sem tudod megmondani, hogy ez melyik HOLD mozgása szerinti időpont, azaz a HOLDKELTÉHEZ viszonyítva milyen időpontban volt. Pedig ez az egyetlen, ami ilyenkor számít.
A Hold pozíciójának megfigyelését NEM a Nap látszólagos mozgásához kell viszonyítani, hanem a Holdéhoz.
Pedro
"Két hét után megint látszik a Hold a szobámból."
Na ezt örömmel halljuk.
És HORIZONTÁLISAN is látszik?
Igen! :D
De az új sperpektívából, ami ötvözi az asszocilátoros és részecske izotópos képcsere anomáliát, már nem látni a vertikálisan kivetülő, horizontális kondenzátor szélét. Így most már nem 150, hanem 149 fokkal tér el a Hold HORIZONTÁLISAN. Bruhaha!
Teccik étteni márgitt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!