Az normális, hogy horizontálisan a Hold egy hete 150-180 fokkal eltér a pályájától?
Tudod a Hold ott van az égen, a Föld meg körbefordul. Magyarán a Hold – ugyanúgy ahogy a csillagok vagy a Nap – körbejár az égbolton.
De ehhez képest a Hold még kering is a Föld körül. A Föld meg a Nap körül. Ezért van az, hogy a mindig más és más csillag kel fel attól függően, hogy éppen milyen hónapot, napot írunk. (Lásd asztrológia: csillagjegyek.) Magyarán az év során akkor is változna a Hold helye az égen – akár ugyanabban a pillanatban is –, ha történetesen a csillagokhoz képest nem változna a helyzete. Viszont változik, hiszen a Hold kering a Föld körül.
Gondolj bele. A Hold néha a Földhöz képest a Nap túloldalán van, azaz mikor a Nap éppen lenyugszik, akkor kel fel a Hold. (Tipikusan holdtölte idején.) Van, mikor viszont elég közel vannak egymáshoz. (Újhold idején pl.) Viszont a Hold keringési síkja nem esik egybe a Föld keringési síkjával. Ezért van az, hogy nem minden újhold napfogyatkozás. Magyarán a Föld keringési síkjától is elég nagy kitéréssel mozog a Hold.
A Hold alapvetően keleten kel és nyugaton nyugszik, de a helyzete az égbolton elég nagy változásokat mutat akár horizontálisan, akár vertikálisan nézve.
Utolsó:
Leírom 43-adjára is! HORIZONTÁLISAN TÉR EL! FELFOGTAD VÉGRE? Azt tudom, hogy mindig máshol kel fel a pálya miatt, és mindig változik olyan 20-30 fokot, most viszont sokkal többet, 150-180 fokot változott. És most nem nyugat, hanem kelet felől kel fel.
Én felfogtam. Te felfogtad-e a leírtakat?
> És most nem nyugat, hanem kelet felől kel fel.
A Hold kb. kelet felől kel fel. Ha te nyugatról felkelő holdalt láttál valaha is, akkor azt rosszul láttad. (Lehet, hogy a Hold az esti órákban nyugaton tartózkodik, de akkor is lenyugvó Holdról van szó. A Hold ugye nem eset kel fel és reggel nyugszik, hanem a felkelés és lenyugvás ideje is körbe jár a napon belül, magyarán van olyan időszak, mikor a Hold reggel kel és esete nyugszik, van olyan, hogy este kel és reggel nyugszik, illetve ezek között bármikor lehet a lenyugvás és kelés időpontja.)
De a Hold sem pontosan keleten kel, mint ahogy egy adott szélességi körön a Nap sem. Lásd: [link]
Mint látható a Nap helye az égen – attól függően, hogy milyen hónap van –, illetve a kelés és nyugvás helye is eléggé változó így is. A Hold ehhez képest egy adott időpontban is eltér. Fogalmazzunk úgy, hogy míg egy adott napon – mondjuk aug. 27-én – a Nap ugyanazon a vonalon megy, addig a Hold pályája ehhez képest egy szélesebb sávban lehet.
Youtube tele van olyan amatőr csillagász és meg egyéb alkalmi Hold-felvételekkel, mely mutatja a Hold imbolygását, olykor 90 fokos eldűlését is egyértelműen! Vagyis már szabad szemmel is látható az anomália. ( A természeti népek mindennapi tapasztalatairól nem is beszélve – lásd pl. az eszkimókról készített filmet! )
Ugyanakkor a napfelkelte-napnyugta anomália is legalább 20 éve érzékelhető – legalábbis azoknak, akik naponta utána néztek percre pontosan az adatoknak ezen idő alatt folyamatosan! ( Magyarországon ezeket az embereket egy kézen meg lehet számlálni! )
Nos, a tökéletesen ( hazug ) mátrix-világunk egyértelmű bizonyítéka, hogy két olyan embertípus van, aki SOHASEM néz fel az égre :
1. a tömeg embere
2. a CSILLAGÁSZ!!!
Egy modern csillagász – mármint az a belső körből kiválasztott egyén, aki egyáltalán kutató csillagász lehet! – ugyanis személyesen, optikailag sohasem figyel meg ( ez nem is lenne lehetséges ), hanem csak az a feladata, hogy beállítsa a műszerét és figyelje a bejövő adatokat oly módon, hogy
1. a VALÓS adatokat a központi, a világtól hermetikusan elzárt, elit-tudományos kiértékelő-központba küldje,
2. A NEM-VESZÉLYES észleléseket, mármint azokat, melyek látszólag igazolják a fiktív materialista világképet, ( részben ) odaadják hivatalos tudományos ismeretterjesztésre, azaz a kábításra!
És még felmerül néhány kérdés : vajon mit is érzékelhet nap mint nap mondjuk egy 8 méteres átmérőjű optikai távcső, mikor vele a gyufaszál fellobbanását is látni lehet a Marson ? – Akkor, mikor pl. még a mai napig nincs ( hivatalosan ) normális nagyítású és színtónusú Holdfelvételünk sem ? Akkor, mikor a legújabb szenzációként tálalt mars-járók még mindig a hatvanas évek technikájának megfelelő “minőségű” képeket továbbítanak? stb.
Kedves kérdező, az alábbi mondatod: "És most nem nyugat, hanem kelet felől kel fel." megfoszt minden jogtól, hogy elismert tudósokat kétségbevonó állításaid egyáltalán elgondolkoztassanak bárkit is elgondolkoztassanak. Láthatóan bármiféle alapismeret nélkül okoskodsz és összeesküvés-elméleteket szövögetsz.
Továbbá nem tudom mit agyasodsz ezzel a horizontális dologgal, nem sokat segít ám, olyan mintha telefonon mondanám valakinek hogy menjen balra és megtalálja amit keres.
Egyszer majd eljön az az idő, hogy a kérdező nem csak a "HORIZONTÁLIS" szót fogja mániákusan ismételgetni, hanem egy kicsit utána olvas a dolgoknak, és olyan kifejezések is jelentenek neki valamit, mint: deklináció, ekliptikai szélesség, ekliptika, azimut stb.
Sajnos ez a mai geometriai oktatás csődje, hogy a fiatalok kizárólak a vertikális-horizontális koordináta rendszerben képesek gondolkodni.
Einstein meg forog a sírjában.
Nézzük meg kicsit a konkrétumokat. A kérdést aug. 26-án tetted fel, amiben azt írod, hogy a Hold egy hete tér el – szerinted – a pályájától. Nézzük meg mondjuk akkor mit mondanak aug. 22. esetén a pályaadatok, amihez képest az eltérést te tapasztalod. Itt egy oldal, ami kiszámolja a Hold „hivatalos” helyzetét:
Ezek alapján aug. 22-én:
A Hold helyi idő szerint 11:43-kor kel, a keleti irányhoz képest dél felé 21°-kal.
A Hold helyi idő szerint 21:46-kor nyugszik, a nyugati irányhoz képest dél felé 24°-kal.
A mai nap (augusztus 29-én):
A Hold 18:09-kor kel a keleti irányhoz képest dél felé 19°-kal.
A Hold 03:34-kor nyugszik a nyugati irányhoz képest dél felé 22°-kal.
(Az adatok hozzávetőlegesek, kisebb eltérések előfordulhatnak.)
Ha esetleg összevetjük a megfigyeléseddel, akkor jutunk is valamire. Ehhez az kellene, hogy leírd, hogy pontosan mikor látod a Holdat, és milyen irányban. Én is megnézem, aztán értékeljük az eredményeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!