Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Két foton közt létezhet...

Két foton közt létezhet gravitációs kölcsönhatás?

Figyelt kérdés
Mint azt tudjuk, a fotonnak nincs nyugalmi tömege. De energiája van, méghozzá ε=hυ, vagyis ε/c² tömege. Tegyük fel, hogy a gravitációs mező(gravtion, téridő görbület, akármi) fénysebességgel terjed.Most képzeljünk el két fotont, amint egy vonalban, egy kis távolságra haladnak egymástól. Ebben az esetben lehet akármilyen tömegvonzás eme két foton közt?
2009. júl. 25. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

No itt van jól el van ásva a kutya...

Hisz nincs saját tömege..mégis hat rá a gravitáció.(szuper-nehéz objektumok elhajlítják a fényt)ebben az esetben viszont van súlya hisz a gravitáció mértéke a 2 tömeg szorzata. Erre a választ...a fény elhajlását a tér görbülésével magyarázzák a tudósok,de én erre azért nem vennék mérget(sajátvéleményem).Nem magyarázza meg azt pl hogy a fekete lyuk akkor miért nyeli el a fényt. Sok dolog van amit az eddigi legvalószínűbb elméletekkel(relativitás elmélet)próbálnak megoldani/igazolni. A mai napig vitatják a fénynek azt hogy részecske-e illetve hullám -e illetve azt hogy mind2-öt tudja a fény.Eddig ezt tudják, hogy mind2 lehetőségre képes tulajdonságokkal bír..

Nem hiszem hogy meg fogja ezt válaszolni valaki neked itt.

2009. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is azért irtam hogy konkrét választ kapjak rá, hanem mert érdekel a téma és gondoltam hogy lehet mit vitatni rajta. Jó, mert látom mást is érdekel :D
2009. júl. 25. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól gondoltad, pl. engem is érdekel. De eddig még az sem lett világos előttem, hogy a tömegvonzás vagyis a gravitáció, tuképpen mitől van. Igen a gravitont tudom, de ez még nem elég magyarázat. Most ha egy foton van magában, van abban graviton? Mert ha nincs graviton, akkor tömegvonzás sincs, vagy tévedek?
2009. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát a gravitációs erő még senkinek sem világos, túl különböző a többi kölcsönhatáshoz képest. Én mégis inkább az Einstein-i téridő-általános relativitás felé húzok, szerintem soha nem lesz pontosan leirt kvantummechanikája a gravitációnak. Mégha a graviton is lenne a mediátora, lehetetlen lenne kimutatni, akkora energiáju részecske-ütköztetésre lenne szukség.A másik furcsa dolog hogy csak pozitiv van, vagyis nem létezik anti-gravitáció. Ebben hasonlit az időre, abból sincs negativ, csak előre "folyik". Valahogy jól összehozta a kettőt Einstein.
2009. júl. 25. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!