Egy félig zárt munkahengerben lévő dugattyú milyen nagyságrendű erővel mozdul el, ha a rendszer zárt oldalán vákuumot idézünk elő? Az átmérő mondjuk legyen 5 cm.
Köszi, én egy picit nagyobb értéket vártam.
Azt gondoltam, hogy lehetne-e egy alternáló mozgást végző motorfélét építeni. Mondjuk két dugattyúház lenne, ellentétes mozgásfázissal. A vákuumhatást egy lángocska is előidézhetné akár. A dugattyú a láng kioltása előtt nyitna egy szelepet, így vissza tudna térni felső állapotában, mivel a másik (fordított) munkahengerben levő dugattyú visszahúzná. Működhet?
Én úgy gondolom, hogy nagyobb erő generálódik, mint amennyit a lángocska felemészt.
Nem nagyon értem, amit írsz.
Hogy akarsz "vákuumhatást"/vákuumot előidézni egy gyertyalánggal? Erre általában szivattyút használnak... A gyertyával csak azt érnéd el, hogy valamivel nagyobb lenne a nyomás az egyik oldalon, ez pont a vákuum ellentettje. (Amúgy motort csinálnak így, csak nem gyertyát égetnek, hanem benzint/gázolajat robbantanak be, lásd belsőégésű-/robbanómotor.)
"nagyobb erő generálódik, mint amit a lángocska felemészt"
Az erőt nem generálni, hanem kifejteni szokták és nem lehet felemészteni. Esetleg erő helyett energiával már szemantikailag stimmel a mondat, viszont még akkor is ellentmond az energiamegmaradás törvényének. Egy viaszgyertyában nagyságrendileg annyi használható energia van, mint a gyertyával azonos térfogatú benzinben. Ennél lényegesen többet esetleg fúzióval lehetne belőle kiszedni, csak ilyen technológiánk még nincs jól használható állapotban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!