Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Földrajz kérdés (CSAK ERŐS...

Földrajz kérdés (CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK! )?

Figyelt kérdés

[link]


Na itt van egy térkép a földről. Ugyebár Japán és Kalifornia a Föld két 'szélén' vannak, nagyon messze egymástól... ahhoz, hogy Japánból eljussunk Kaliforniába, át kell utaznunk Ázsiát, Európát, nem? Vagyis bal oldalra kell elindulnunk, nyugatra.

Azt nem értem, hogy miért nem lehet jobbra elindulni, kelet felé és úgy jutni el Kaliforniába??


NEM viccelek, nagyon szégyenlem, hogy ezt meg kell kérdeznem, főleg, hogy ötös földrajz érettségit írtam..


2012. aug. 14. 15:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Figyuzz, szerintem a gondot az opkozza, hogy a Csendes óceán igen nagy. Ezért nagy a távolság Japán és Kalifornia között. De rendszerint a síkban kiterített térképekre nem rajzolják rá az egész Csendes Óceánt, mert hogy ott úgy sincs semmi. De a gömb alakú térképen vagyis a földgömbön megláthatod, mekkor anagy területe van a Csendes óceánnak.
2012. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

hát én mindig csak ezt az'elterjedt' térképet láttam, ha elképzelem a Földet, mindig ez van a szemem előtt és szégyen nem szégyen eddig fogalmam se volt, hogy pl Alaszka és Oroszország mondhatni egymás mellett van.. meg én mindig úgy képzeltem el, hogy Japántól úgy jutunk el Kaliforniába, hogy átmegyünk Ázsián, Európán és az Atlanti óceánon..


most annyira hülyének érzem magam, ez most nekem olyan mintha kiderülne, hogy Magyarország nem is Európában van.. vagy nem tudom mihez hasonlítsam :D nagyon hülye vagyok :|

2012. aug. 14. 20:45
 13/17 A kérdező kommentje:

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.


Hát pedig komoly a kérdés és ötös lett a földrajz érettségim, de középszintű földrajz érettségihez földrajz tudás nem sok kell.. átolvastam 1x mindkét könyvet és ennyi volt kb. elég egyszerű, még az olyan síkok is jól megírják mint én :)

2012. aug. 14. 20:48
 14/17 anonim ***** válasza:
Aha, értem. De a Földet egyébként hogy képzeled el? Gömb alakúnak? Láttál már élőben földgömböt?
2012. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
persze, hogy láttam :D tudom milyen alakja van a földnek, de a Földben lévő dolgok nem olyan formában és távolságban vannak a fejemben ahogyan lennie kellene, hanem ahogyan a térképen van.. :D
2012. aug. 15. 11:55
 16/17 Alaque ***** válasza:

Kemény vagy... :D


Jó, én meg kb. középiskoláig nem is tudtam, hogy van olyan, hogy pünkösd. Mintha még alsóban lett volna róla szó néha, de átsiklottam fölötte. :D

2012. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen gifen is jobban látszanak a távolságok:

[link]

2012. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!