Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tiamin kémiai képlete...

A tiamin kémiai képlete C12H17N4OS+ (alsó indexben a számok), vagy 12C17H4NOS?

Figyelt kérdés
Gugli a barátom, mindenhol az első megoldást dobja ki, de egy tanár kijavított, hogy a második a helyes. Van itt valaki, aki elmondaná, hogyan van ez?

2012. júl. 31. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első a helyes szerintem.

A H2O-t nem úgy szokás írni, hogy 2HO. Nem?

Hát dehogynem :D


na jó kicsit bonyolultabbat akkor:


Szőlőcukor:

C6H12O6

Akkor ez úgy nézne ki, hogy 6C12H6O? Hm... érdekes én így még sehol nem láttam.

Biztos hogy az első a jó. A tanárod meg lehet fejjel lefelé tartotta a könyvet :D

2012. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bár biológiatanárról van szó, azért ijesztő lenne, ha nekem lenne igazam. :)
2012. júl. 31. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig ebben az esetben neked van igazad.
2012. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cuprum ***** válasza:
100%

csak egy tippem van, hogy mit keverhetett össze a Tanárod:

a szén moláris tömege 12g


Ha kinyitod a periódusos rendszernél a könyved, akkor a szén vegyjelénél, alsó indexben találod meg a 12-t.


Nyilván ez egy nagy elvi hiba, véletlen egybeesés, mivel egyik esetben tömegről beszélünk, a másik esetben pedig egy olyan számról, ami megmutatja, hogy az adott elem milyen arányban vesz részt a molekula felépítésében.


Csak ha az ember sokáig rá sem néz a könyvre, akkor hajlamos összekavarni a dolgokat, ez persze nem mentesíti őt az alól, hogy hibázott.

Elvégre azért fizetik őket (a dolgozó emberek adójából), hogy ők a megfelelően tanítsák a tanulókat, ehhez persze akármennyire is ,,bámulatos" valakinek az agya, ismétlésre mindig szükség van.


De egy biológia ötösre igényt tartanék a helyedben...:)

2012. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, apellálni fogok. :)
2012. aug. 1. 15:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!