Nem vesztette el a fizikusi pálya a varázsát? Az új megismerés misztikumát?
Sokan akik tudományos pályára mentek, itt főleg a fizikusokra gondolok, nem gondoljátok úgy hogy felesleges ez a pálya számotokra ?
Egszrészt nagyon sok agy és idegmunka ezeket a dolgokat megtanulni. Az ember rengeteg szakkönyvet kell bújjon az egyetemen mire levizsgázik ezekből a tárgyakból és az is nagyon fárasztó, hogy egész életében tanulnia kell már ha végzett is. Keseríti az ember életét az is hogy az országban szinte lehetetlen elhelyezkedni fizikusként, kimenni pedig senki sem szeret, de legalább ott van az új felfedezésének az öröme, illetve csak volt.
Ma már ismert hogy a földönkívüliekkel kapcsolatot tartó kormányok (USA,anglia,kanada) információkat, technikát és fizikai ismereteket kapnak az idegenektől ! Azaz gyakorlatilag amit ma az egyetemeken a legkorszerűbb fizikának hívnak, az nem csupán egy fejlett hipotézis, amit ma igaznak vélünk, hanem egy elavúlt ismerethalmaz is, ami ráadásúl nem is fedi le a realitást. Azaz ha felfedeznél valamit az már ismert az 51-es körzetben levőknek, a kormányoknak és az idegeneknek is.
Bocs, ki győzné végigolvasni a sok támadó -okoskodó választ. Csak a kérdezőnek írok: Igaz, így van. Töltik a tudományt, főképp azt a szuper csodálatos részecskefizikát, energia témákat, én is így gondolom. De pont ezért gondolom: Most jön a java!!!!
Nem akárkinek az agyába lehet betörlteni szerintem. Nagyon is szállj rá, ha neked van hozzá "antennád" vagy egyéb vevőkészüléked, húzzál bele, és hozzad az emberiségnek a tudást.
Szatmári L. László könyvében sok újdonságot olvastam, ez volt a legutóbbi ilyen szürkeállomány-tágító könyvem. Viszont, ha neked van rá képességed, lehetőséged és tehetséged, akkor meg se állj a Berkeley Egyetemig, vagy valami hasonlóig. (én ezt ismerem Frjithof Capra nyomán)
A vízenergiás arc elméletéről a bme-s Orosz László tanár úr nyilatkozott olyan módon, hogy a fizikához kicsit is értő ember (ha addig nem) kapásból rájön hogy a vízenergia miért hülyeség.
A kérdezőnek (a kérdése kifejtésében lévő ökörségek nagy részét figyelmen kívül hagyva): nem, ha valakit nagyon érdekel a fizika, akkor nagyon jó lesz benne és elméleti szakemberként is sikeres (legfeljebb később kap magas fizetést, de ha tényleg érdekli akkor abban az esetben is csinálja ha neki kell fizetni érte), egyébként a fizikusok nagy része gyakorlatiasabb munkakörben tevékenykedik (amit az állam és a magánszféra finanszíroz), vagy tanít. Mivel fizika tanárból mostanában közel nulla "képződik" évente, ezért kb abból is meg lehet élni mégpedig nem is rosszul, ha valaki csak gimnazistákat készít fel érettségire magántanárként.
Most pedig válaszolok a földönkívülis feltevésedre is (abszolút elméleti szinten): ha feltesszük, hogy a kormányok, az idegenek és a nevada sivatagban leledző ufóvadászok is tudják ezt a sok mindent, ez akkor sem jelent hátrányt egy fizikusnak, két okból sem. Az első az, hogy mint említettem sokan a magánszférában dolgoznak kutatóként, így ha felfedez valamit akkor azt egy olyan közösséggel osztja meg, ahol még ismeretlen ez a tudás (horribile dictu Nobel díjat is kap érte), tehát ugyanolyan elismerésben lesz része, mintha az idegen technológia nem létezne. A második ok pedig a Csíkszentmihályi Mihály által leírt flow érzés, és az ettől esetleg különböző pszichológiai jutalmak (nevezzük felfedezés örömének, vagy akárminek), amik mindenféle külső tényezőtől függetlenek.
Tehát akár hisz a kérdéses fizikus ezekben az idegen technológiás elméletekben, akár nem, megkapja mind a külső (elismerés, pénz, díjak, stb), mind a belső (önbizalom, hogy ezeket én fedeztem fel, stb) jutalmakat, emiatt kijelentem, hogy: nem, nem vesztette el a fizikusi pálya a varázsát.
Szerintem egyáltalán nem vesztette el a varázsát. Tény, hogy sokat kell tanulni, megérteni, de ez a jó benne nem? Mi más lehetne méltóbb egy ember életéhez, mint a végletekig való tanulás és kutatás? Szerintem ez az ami igazán értelmet add az életnek. Amúgy nem hinném, hogy lehetetlen elhelyezkedni a fizikusként, sőt... Tisztességesen végzett fizikusokért kapkodnak a cégek, rengeteg dologra jók a fizikusok. Az a nézőpont amit te leírtál a 2. bekezdésedben, arra utal, hogy nem szereted vagy csak kényszerből tanulod, már ha tanulod és úgy valóban nem lehet vele mire menni, az ember abban lesz sikeres amit szeret is.
A 3. bekezdésre csak annyit mondok, hogy nem akarlak megsérteni, de szerintem túl sok sci-fi-t nézel.
Átfutottam a válaszokat, annyit még írnék, ha valóban így lenne ahogy az állítod kérdező, akkor az nem csak még egy + pont hogy hajts, mint a hülye, hogy oda kerülj? Hisz ott még sokkal többet tudhatnál meg mint bárhol máshol, nem? Akármilyen fejlett is lenne ott a fizika, akik ott dolgoznak megtudták tanulni, akkor mi miért ne tudnánk?
Ez semmit nem változtatna a helyzeten, vagyis talán még inkább kedvet adna nekem hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!