Az emberi test kibirná a fénysebességel való utazást?
Üdv., W. Gábor vagyok!
Nem csak a gyorsulás a gond. A dopler jelenség a fényre is érvényes. Fénysebesség közelében már minden a nem az űrhajóról szárnyazó fény frekvenciája a gamma sugárzás spektrumába tolódik el. Tehát az efféle utazás nagyon erős radioaktív sugázásnak teszi ki az űrhajót, ami roncsolhatja a szerkezetét, az elektronikát és mellesleg az embert is aki a géppel közlekedik.
"Csak szólok, hogy nem bírná, mivel ahogy gyorsul, még ha nagyon lassan is, a tömeg a sebesség növekedésével egyre nagyobb, így egyre lassabb gyorsítás lenne csak lehetséges, különben véres pacává kenődnénk szét :)"
Értékelés: 100 %.ban hasznos.
Az első vagyok, és én is csak szólok: látom, a "nem" válaszomat 0 %-ban hasznosra értékeltétek.
:-(
Köszönöm a válaszokat! Sokat tudtam meg nektek köszönhetően.
2xSü : igen jól látod a helyzetet, én is azért nem értékeltem, mert nem győződtem meg arról, hogy a válasza helyes, nem magyarázta el, de ezért nem hibáztatom... ( bocs a sok "nem" -ért, NEM direkt volt :D )
Szóval a fénysebesség 99,99 %-ával képes az ember utazni, nem halna bele, még ha akár több évig is eltart a felgyorsulás, és nem ütközne neki semminek, aminek elég kicsi az esélye :)
Igazából, egy hatás lenne, amivel akár fénysebességig is lehetne gyorsítani az embert, anélkül, hogy károsodás érné:
Ez pedig a zuhanás, vagyis a gravitációs gyorsulás. Az egyformán hat a testre, így ha az űrhajós együtt zuhan az űrhajóval, akkor jóformán bármeddig felgyorsulhat anélkül, hogy szétkenődne az űrhajó falán :)
Más téma, hogy ez totálisan kivitelezhetetlen jelenleg, mivel ehhez kéne egy akármekkora gravitációt kifejtő test, amit könnyedén tudunk mozgatni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!