Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi okozza a fekete lyukak...

Mi okozza a fekete lyukak mágneses terét?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 13:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat, hogy lehetséges, hogy töltése van meg még forog is, így aztán akár egy nagy elektron is lehet:D?
2009. júl. 13. 13:07
 2/10 anonim ***** válasza:
A feketelyuk egy csillag ami kifogyott a "hajtó" anyagbol ezután felfuvodik elnyeli a környező bolygokat és egyebeket,majd össze roskad,az elnyelt bolygók és egyebek növelik a tömegét,de a méretét nem. igy lessz egy "pont" mágneses térrel a "pont" nemtud pályára állitani semmijen objektumot,de agravitációs tere bevonza az objektumot ami ötközik vele és tovább növeli a tömegét. objektum=üstökös,aszteroida,...
2009. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen forog.Tültésről nemtudok.
2009. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom biztosan, de ha van mágneses terük, akkor a körülöttük keringő törmelékgyűrű miatt lehet. Elvileg akár foroghatna is maga a fekete lyuk, de egyrészt nem igazán van kiterjedése (a szingularitásra gondolok itt, nem a fekete korongra az égen), másrészt a hatás az eseményhorizont mögül nem lehetne észlelhető.

Remélem jól gondolom; ha nem, kérlek javítsatok ki.

2009. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Forog, mégpedig elég komoly sebességgel, az a hatás miatt, ami akkor van, ha pörög a korcsolyás és behúzza a kezét-lábát, gyorsabban pörög.
2009. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Forog mint az állat. A mágneses térhez ennek mi köze van, azt nem tudom. Az eseményhorizont mögül nem jön ki semmi ilyesmi. Amúgy meg van kiterjedése, miért ne lenne? Az eseményhorizont pont azt a kiterjedést adja meg, amíg maga a szingularitás tart, de amúgy is van neki térbeli helyzete.
2009. júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

17:10 vagyok..

Igazatok van, bocsánat:

"Kétféle típusú fekete lyukról beszélhetünk. Az egyik a statikus fekete lyuk, amelynek nincs perdülete. (...) A másik típusnál viszont a fekete lyuk forog a tengelye körül. Ebben az esetben úgy vélik, hogy a szingularitás nem egy pontszerű valami, hanem egy végtelenül vékony gyűrű alakjában van jelen."

( [link]


Viszont...

"A középpontban található a szingularitás, amely kiterjedése végtelen kicsi. Az r távolságáig terjed az eseményhorizont, amely a fekete lyuk tulajdonképpeni nagyságát jellemzi és ahonnan semmiféle sugárzás nem tud elszökni."

( [link]


Szóval a szingularitás nem az eseményhorizontig tart. A szingularitás egy valós objektum, az eseményhorizont pedig egy elméleti határ.


De a forgással kapcsolatban tényleg elbizonytalanodtam.

Végtelen kicsi, és mégis foroghat?

2009. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, a fenti linkekben a zárójelet is hozzárakta a címhez.
2009. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A feketelyuk pont az a témakör, amiről csak elméleti szinten tudunk beszélni. Senki nem látott még (természetéből kifolyólag), csak a különböző természeti eseményeket feketelyukaknak tudják be, hogy az okozta. De annak valódi okait csak elméleti síkon találgatják.


Mindenesetre elmondhatjuk, hogy a nagysebességgel pörgő fémet tartalmazó objektumok körül elektromágneses tér alakul ki (lásd Föld), így akár a feketelyuknak is lehet. A pörgés feltétele a tengelyhez képesti kiterjedés, így nem lehet végtelen kicsi pont, de sík már igen.


Néhány hiba: a feketelyukak körül is pályára lehet állni (ez nem függ a kiterjedéstől amúgysem), lásd a galaxisokat, melyeket ma úgy képzelünk el hogy egy szupermasszív feketelyuk körül mozognak a csillagok.

A korcsolyás példa teljesen hibás, az perdületmegmaradás és tehetetlenségi nyomaték.

Illetve a tömegének a változása is érdekesen lett megfogalmazva. Egyrészt a beleütköző objektumok (bár ez nem annyira meghatározó), másrészt a kozmikus háttérsugárzás táplálja, a Hawking sugárzás pedig csökkenti a tömegét.

2009. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
magánvéleményem ami nem tudományos csak fundamentalista jellegű,a feketejuk szerintem adattároló térhiba mely lehet túltöltés eredetü felülirhatatlan, vagy adatátirányitott csatlakozás vagy másrealitás maradvány ,nem rendszerkompatibilis vagy tárolótér mutálódás ismeretlen behatásra
2009. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!