Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olyan "űrtudomány" amit...

Olyan "űrtudomány" amit filmekben stb. látni hogy messzi bolygókra jutnak el, mikor válhat valósággá? Az én életemben még megtörténhet? (18)

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 00:25
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Hát kicsit csalódott vagyok. Reméltem jobb a helyzet,de úgylátszik tévedtem :)
2012. jún. 23. 01:02
 12/33 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ne hallgass ezekre a peszimistákra.

A tudományos felfedezéseknél már többször volt hirtelen ugrás (pl. atomenergia).


Már gondolkodnak pl. olyanon, hogy mágneses napszél hajtómű. Ez lényegében ugyanúgy működne, mint a Föld mágneses tere: egy nagy gömbfelületen térítené el a részecskéket. A különbség annyi, hogy egy pár tonnás űrhajót egy pár 100 méteres mágneses mezőn ütköző részecskék rendesen meg tudnának hajtani. Naprendszer elhagyására ideális, mert nagy sebességre tudna felgyorsulni.


Viszont én is úgy gondolom, hogy saját erőből esélytelen, hogy még a mi életünkben eljutunk más naprendszerbe.

Hacsak ők nem jönnek ide... de ehhez először beszélgetni kellene, szerintem az jóval hamarabb lesz.

2012. jún. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
A hajtómű esetén is az a legnagyobb probléma, hogy a természet egy fizika korlátot állít az ember (és beleértve minden anyagi test) elé, mely szerintem nem csak hogy nem haladhatjuk meg a fénysebességet, hanem el sem érhetjük azt. Különböző biológiai okokból kifolyólag még a közelébe sem igazán érhetünk. De tegyük fel, hogy sikerülne olyan hajtóművet előállítani, amely akkora energiát termel, hogy a hajót a fénysebesség 99,99%-ra gyorsítja, a 600 fényév így is kicsivel több mint hatszáz évig tartana.
2012. jún. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
* "mely szerint", elnézést
2012. jún. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Nem igazán kapcsolódik a kérdéshez, de arra lennék kíváncsi, hogy milyen mérnökök foglalkoznak az ilyen hajtóművek tervezésével, amit "ma 01:48" is említett? Vagy akármilyen másikkal, pl fúziós reaktorral, napcellással, stb. Van Magyarországon ilyen szakterülettel kapcsolatos mérnöki végzettség? Bocs az off miatt!
2012. jún. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Sosem tudhatjuk. Lehet, hogy holnap valaki rájön, hogy kell hipertérablakot nyitni, teret görbíteni, stb.
2012. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
65%

01:48


Te is azok közé tartozol, akik képtelenek belegondolni mekkora 600 fényév. Egy fényév az a távolság, amit a fény egy év alatt meg tesz! Képzeld el a 300.000 km/s -os fényt egy évig haladni... majd ezt szorozd be hatszázzal, és megkapod a Kepler 22b távolságát.


Azt mondod, hogy a naprendszerünket elhagyhatjuk? Legyen! Hadd súgja meg, hogy a naprendszerünk mérete megközelítőleg 2 fényév!! Hol van ez a 600-hoz képest?

Ne szőj magadnak hamis álmokat, amíg az emberiség létezik, sosem fogunk eljutni arra a bolygóra.


Amit az egyik hozzászóló írt, az még inkább megközelíti a valóságot, hogy a fénysebességet fizikai képtelenség átlépni, illetve elérni. Ebből kifolyólag, ha csak megközelítenénk is, több mint 600 évig tartana az utazás. 600 évet már átlehetne aludni hibernálva, HA a tudomány foglalkozna a hibernációval ilyen modern szinten. Jelenleg a tudomány ott tart, hogy részecskéket ütköztetnek, és próbálnak mek így minél nagyobb sebességre szert tenni. Szerinted ez milyen messze van az űrhajóval való teszteléstől, ami egyébként nem lehetséges, mert szabad térben közegellenállás van, akkora vákuumtér nincs, amiben űrhajót röptethetnének fénysebességgel, az űrben meg nem fognak kísérletezni, mert drága és elég abszurd dolog.


Szóval. A tudomány jelenlegi állása szerint nem fogjuk semmilyen utazásra alkalmas eszközzel megközelíteni a fény sebességét, és reális következtetés szerint a jövőben sem. Így hát sosem fogunk elérni 600 fényévre emberi időn belül.

2012. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Egy elképzelés a sok közül:

[link]

2012. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
65%

Szóval, vegyük a 600 fényévre lévő bolygót. A tudomány mai állása szerint elvi lehetőség van arra, hogy egy óra alatt akár odaérjünk. Persze a fénysebességet nem érjük el, csak megközelítjük.

Tehát beszállsz az űrhajóba, amely felgyorsul majdnem a fénysebességre. Az út időtartama ekorra sebességnél a Te vonatkoztatási rendszeredben, függően attól, hogy mennyire közelíted meg a fény sebességét konvergál a nullához.

Hogy érthető legyen: az alapelv: minden vonatkoztatási rendszerben egyaránt érvényesek a fizika törvényei. Ha a kezedben zseblámpával világítasz, akkor a fény fénysebességgel távoldoik tőled, és a környezetedtől is. De ha mondjuk sétálsz, képes vagy a fénysebesség felével sétálni, akkor is fénysebességgel fog tőled távolodni a fény. És a környezetedhez képest is, a kettő eredőjébő viszont az adódna, hogy Te nem mozogsz, de Te a fénysebesség felével sétálsz.

A problémát Einstein oldotta meg a speciális relativitás elméletével, és a megoldása az, hogy a mozgó ember vonatkoztatási rendszerében lassabban telik az idő, minél gyorsabban mozog, annál lassabban, míg a fénysebesség elérése esetén megáll.

2012. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Vree ***** válasza:
100%

"Csillagközi utazás" néven keress rá cikkeket.

pl.

[link]

Egyébként a NASA honlapján van egy rövid magyarázat hogy miért olyan nehéz a megvalósítása, illetve egy alig 20 oldalas fizikai egyenletekkel leírás (PDF, angol):

[link]

[link]


Marc Millis legutóbbi elemzése az emberiség termelte energiából és az űrutazás energiaigébyeiből indul ki. Eszerint e jelen technikai fejlődést tartva és a trendeket figyelembe véve elég energiánk leghamarabb 2200-ban lesz.


De emiatt kár túlm sokat aggódnod, a jövőjóslás kiszámíthatatlan. Sok minden megvalósult amit nem tartottunk elképzelhetőnek. Ugyanakkor sok minden nem valósult meg amit adottnak vettünk. (Hol van már a repülő autóm?)

2012. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!