Ökológia: miért van szükség az állat és növényfajok védelmére? (többi lent)
Miért van szükség az állat és növényfajok védelmére?
- Mert az ember az ökoszisztéma része, és csak a működőképes ökoszisztémában (Földön) tud fennmaradni.
(Képzeld el, hogy a bolygón minden élőlényt kiirtunk, mindent lebetonozunk, és te ebben a betonvilágban élsz -> mit eszel?)
Melyik eredményesebb: az egyedek, a fajok vagy az élőhelyek védelme? Miért?
- Az élőhelyek védelme, mivel minden faj csakis az élőhelyével együtt képes fennmaradni.
(Mit csinálsz 1000 db pandával, ha nincsenek bambuszerdők, ahol életben maradhatnának? Vagy mi értelme lenne akkor drága pénzen életben tartani őket?)
Hogyan járulhat hozzá a mezőgazdaság és az ipar a fajok védelméhez?
- Ez egy igen komplex probléma, az egész felvázolását most nem vállalom, de néhány ötlet: élőhelyeket teremtenek, tartanak fenn, vagy csak megszüntetik egyes élőhelyek pusztítását, modern technológiákkal csökkenthetik a környezetszennyezést...
Tehet-e az egyén valamit a cél érdekében?
- Pontosabban kellene megfogalmazni, hogy milyen cél érdekében.
Miért jók, vagy rosszak az állatkertek?
- Jók lehetnek, ha képesek fenntartani bizonyos állatfajok szaporodóképes állományát. Rosszak, (pontosabban inkább értelmetlenek) ha ezt a szaporodóképes állományt csak rácsok mögött tartják és szaporítják, mert a fogságban tartott állatok nem részei a természetnek. Persze ez már nem érvényes, ha a szaporított állatokat megfelelő módon visszatelepítik az élőhelyükre.
Régebben rosszabbak voltak, amikor még a szabadban fogott állatokkal töltötték fel az állatkerteket, mert akkor közvetlenül károsították a természetet. De ez ma már nem szokásos gyakorlat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!