2/9 anonim válasza:
Mert az elektromágneses sugárzás látható tartományából (fény) az általunk zöldnek érzékelt hullámhossz tartomány verődik vissza róluk.
3/9 anonim válasza:
a növényekben megtalálható zöld színtestek miatt amik elősegítik a táplálék készítésben.
4/9 anonim válasza:
Nem minden növény zöld. Pl.: a répa vagy paradicsom sem. Úgy hogy a kérdés hibás. A zöld színt a klorofill okozza. De pl.: egy répa vagy paradicsom esetében a karotin, likopin.
5/9 anonim válasza:
falusi nyelven a szinezékük miatt szinesek a növények
6/9 anonim válasza:
#4: A répa és a paradicsom is zöld, de amit megeszünk belőle (értsd: amit a boltba kapsz) az az ehető termés/győkér rész.
7/9 anonim válasza:
Előző: A növény szerinted miből áll? növényből? a gyökér szerinted nem a növény része?
8/9 anonim válasza:
#7: Persze, de te nem is azt írtad, hogy "a növények nem minden része zöld", hanem azt hogy "nem minden növény zöld". Ilyen alapon azt is írhatnánk, hogy a fák sem zöldek, mert barnástől a cseren át a feketéig mindenféle színt felvesznek, közben meg ott csücsül rajtuk a sok zöld falevél.
9/9 hollófernyiges válasza:
És azért a zöld fényt verik vissza a növények, mert a földfelszínig eljutó napfényben relatíve annak van kevesebb energiája, a nagyobb mennyiségben idejutó sárga fényt elnyelik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!