Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jég a mikróban?

Jég a mikróban?

Figyelt kérdés

mi történik ha jeget rakunk a mikróba?

esetleg felrobbanhat, vagy a belseje kezd el melegedni elöször, és így olyan lessz mit a tojás?


2012. jún. 2. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a sima melegítési funkcióra állítod be akkor belülről fog olvadni és ha felforr akkor lesz csak bumm ami elég ritka és elég sok idő kellhet hozzá. Ha egy fagyasztott kaját akarsz felolvasztani akkor használd azt a funkciót és ennyi akkor tuti ne lesz baj.
2012. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tóth János Mucsi válasza:
Én nem értem, miért lehetne az, hogy belül megolvad, kívül meg nem. Kintről közlünk vele hőt, előbb a felület melegszik meg, majd egyre jobban a belseje is, de a felületen mindig nagyobb lesz a hőmérséklet, mint a belsejében (nyilván, ha elkezdjük hűteni, akkor meg fordítva). Sima hőátadásnál legalábbis így van. De tudtommal a sugárzáskor a becsapódó részecske a falon adja át az energiáját, onnantól pedig hővezetéssel megy a közepe felé a hő.
2012. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. A sugárzó hő az anyag belsejében is leadhatja energiáját.

A fagyasztott étel mikróban történő melegítése semmiféle problémával nem jár. Normál üzemmódban - az étel jellegétől függő mértékben - alapvetően a külseje kezd el olvadni. Meglehetősen gyakran alkalmazom.

2012. jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tóth János Mucsi válasza:
Köszönöm a választ, a sugárzással mindig bajban voltam, és sosem hallottam róla eleget. De ez fontos. Megjegyzem.
2012. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!