Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet megoldani ezt a...

Hogyan lehet megoldani ezt a számomra paradoxonnak tűnő kérdést? (relativitás elmélet)

Figyelt kérdés

Tehát a relativitás elmélet alapja, hogy a fény a megfigyelőtől függetlenül mindig kb. 300.000 km/s-el terjed.

Valamint idevág egy elmélet, hogy ha egy álló férfihez képest fénysebességgel haladunk, akkor a csuklóján lévő órát úgy látjuk, mintha lelassulna (ő ugye szintén így látja a mi óránkat és az Iker-paradoxon innen ered, aminek a feloldását szintén nem teljesen értem.)

tehát miért látjuk lelassulni a férfi óráját? A gyorsan növekvő távolság az oka? De akkor miért ugyan ez az effektus, ha közeledünk hozzá? Valamint, ha valaki megtenné akkor örülnék, ha az iker-paradoxont is kifejtené nekem.



2012. máj. 20. 13:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez jó de az időlassulásod akkor is végbemegy ha nem nézel ki a vonatablakon ,ez az ikerparadoxon feloldása mert ott is látszólag mindig a másiknak kéne öregebbnek lennie a te nézőpontodból ,ez mégsem így van hisz egyértelműen az egyik a másikhoz képest öregebb lesz mégpedig annak lassult le az órája aki nagy sebességgel utazott ,igaz rá hogy nagyobb g erőket is kapott.


Csak egyes emberek nem tudják felfogni agyukkal hogy az időd akkor is lelassul ha te nem veszed észre mert együtt mozogsz a rendszerrel amiben az órát figyeled,ezért mondtam hogy ha másképp nem veszed észre de mégiscsak észreveheted kösd be a szemed és próbálj meg tetszőlegesen gyorsulni ,nem fog menni 1 nél széthullassz persze végig azt fogod látni hogy az órád ugyan úgy üti a másodperceket.


Ez pedig azért lehet mert maga az anyag a téridő és nem te utazol egy álló gyurmából kifaragott testeddel a térben . Az idő fogalma nem létezik önmagában ahogy a tér sem .Amit te térnek nevezel az csak fénysebességgel terjedő gravitációs hullámok és ennek megfelelően egy nagyobb bolygó mellett nagyobb a sugárzás intenzitása rád nézve így nagyobb g erők torzítják a testedet ebből következően a téridődet azaz az órádat is ezért van okozati összefüggés a gravitáció és az idő múlása közt , nem azért mert benyomja a teret .Ez csak egy modell de a valóságban nem nyom be semmit mert nincs tér amit benyomjon .A valóságban csak sugárzások léteznek ,ugyan úgy ha közelebb mész a lámpához fényesebbnek látod ,ha közelebb mész egy bolygóhoz nagyobb erővel kezd el húzni ,és jobban torzítja a téridő mivoltodat és ugyan így lehet folytatni a sort mágnesekkel elektrosztatikus "terekkel" ott sincs semmilyen tér az csak matematikai megfogalmazás ,csak sugárzások vannak.

2013. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Tom Benko ***** válasza:
@9: Magához képest semmi sem mozog, úgyhogy esélye sincs elérni a fénysebesség x%-át. A külső megfigyelők szemszögéből viszont van. Ők ugyanakkor azt is fogják tapasztalni, hogy a rendszer órái lassabban járnak, iletve viszont. Ennek egyszerű geometriai okai is vannak. Ugyanígy ezek az okai az ikerparadoxonnak is.
2013. aug. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Tom Benko ***** válasza:
@11: Az ikerparadoxon más. Az egyszerűen a háromszög-egyenlőtlenség következménye, azaz a háromszög bármely két oldala együtt rövidebb, mint a harmadik.
2013. aug. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!