Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miben különbözik egy élő és...

Miben különbözik egy élő és egy halott ember szeme?

Figyelt kérdés

pl nem olyan fényes vagy nincs benne az élet szikrája....vagy mitomén....

vagy nincs is különbség?


2012. ápr. 29. 00:34
 1/7 kiflitolvaj ***** válasza:
100%
A halott nem pislog.
2012. ápr. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

magára a szemgolyóra gondoltam.

nézegettem halott emberek szemeit és olyan furcsák, nem csillognak meg nem is olyan mint élő korukban.

miért?

2012. ápr. 29. 00:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szerezd be Mary Roach "Hullamerev" c. könyvét.

abban érthető módon le van írva, milyenek a bomlási folyamatok, mi zajlik le egy testben a halál beállta után.

(később esetleg ki tudok másolni a könyvből pár bekezdést, de most nincs nálam és késő van, egyébként is. a könyvet meg mindenképpen ajánlom. ahhoz képest, hogy a halálról beszél, meglepő módon érdekes, közérthető és mondhatni szórakoztató írás.)

2012. ápr. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem fényes és kivilágosodik (ha jól udom, bár ez nem biztos)
2012. ápr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok a "Hullamerev"-es válaszoló, gyűjtöttem pár dolgot a könyvből:


"Hiszen minél többet tudunk a holttestek bomlásáról (...), annál könnyebb kitalálni, hogy egy adott test mióta halott, egyszóval a gyilkosság napját és körülbelüli időpontját. A rendőrség meglehetős pontossággal meg tudja állapítani a halál beálltának időpontját a friss hullákon. A szemekben található zselé káliumszintje sokat segíthet az első huszonnégy órában, mint ahogy az 'algor mortis', a holttest kihűlése is (...)"


"A szemkupak ötforintosnyi műanyagdarabka. (...) ...egy temetkezési vállalkozó találta fel, hogy segítsen a halottaknak csukva tartani a szemüket."

2012. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van különbség.

Ajánlanám, hogy képeken nézd meg és látni fogod.


A holtak szeme (nem rögtön, de 2-3 nap után már látszik) fátyolos/homályos, olyan mint amikor az olaj a vízzel összekeveredik. (én sem tudom elmondani, nem találom a megfelelő szót rá, ezért nézd meg képen)


Vagy pl ezen a videón 3:58-nál. (ha nem akarsz hullákat nézegetni) (persze ez itt kontaktlencse, de hasonló a halotté is, pláne, ha már nem friss)

2012. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Például abban, ha rávilágítasz egy erős fénnyel egy élő ember szemére, akkor a pupillája, rögtön összehúzódik. Na de, ha egy halott ember szemére világítasz rá, akkor semmi nem fog történni.
2018. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!