Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szita formulás kérdés?

Szita formulás kérdés?

Figyelt kérdés
Ez kifog rajtam! Egy negyven fős osztályban németül, angolul és franciául tanulhatnak a diákok.25-en tanulnak angolul,15-en németül, és franciául is 15-en.10 tanuló angolul és németül is tanul,11-en tanulnak franciául és angolul, és 8-an németül és franciául.8 tanulónak van nyelvvizsgája, ezért egyiket sem tanulják. A) Hányan tanulják mind három nyelvet? B) Hányan vannak akik csak egyféle nyelvet tanulnak?

2012. ápr. 18. 22:27
 1/4 ataaa ***** válasza:

Egyenlettel is megoldható, de én most ebéd után a kávém mellett kördiagrammal rajzoltam le. :-)


A) 8

B) 17

2012. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ataaa ***** válasza:
Nem jó, iszok még egy kis kávét... :-D
2012. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ataaa ***** válasza:

A) 6

B) 15

2012. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ataaa ***** válasza:

Levezetve: ( A = angol, N = német, F = francia, U = unió, M = metszet)


-Ha A metszet N = 10 akkor A unio N = 30


-Mivel 8-an nem tanulnak nyelveket ezért 2-en csak franciát kell hogy tanuljanak


-Marad 13 franciául is tanuló diák.


-Ebből 11-en angolt is tanulnak, ezért 2 csak kizárólag németet és franciát is tanuló diák van.


-A 13-ból 8-an németet is tanulnak, ezért 5 csak kizárólag németet és franciát is tanuló diák van.


-A mindhárom nyelvet tanulók száma 13-5-2=6

-A csak egy nyelvet tanulók: 2 francia + 3 német + 10 angol

2012. ápr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!