Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Só oldatokat hogy tudok...

Só oldatokat hogy tudok kikristályosítani?

Figyelt kérdés

Eddig úgy csináltam, hogy készítettem egy telített timsó és konyhasó oldatot befőttesüvegbe és mindkettőbe egy fapálcáról madzaggal belelógattam egy anyacsavart.

A madzagon már elkezdtek meg jelenni a kicsi kristályok, de azon a részén ami az oldat felett van, a csavaron még egy sem. 3 napja van az oldatban még túl korai vagy legyek türelemmel? Amúgy ezt az egészet a TV-ben láttam és ott hatalmas kristályokat kaptak.

Köszönöm előre is a segítséget! :)


2012. ápr. 12. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A csavaron szerintem nem is fog kikristályosodni, az csak nehezéknek kell. Be kellett volna oltani, úgy hogy a madzagra egy kis kristályt teszel, mielőtt belógatod.

Másik gond az lehet, hogy nem volt eléggé telített az oldat. Forrón telítetted?

2012. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Melegen, de még most is vannak benne fel nem oldott só.
2012. ápr. 12. 22:35
 3/7 A kérdező kommentje:
A kis sókristályt hogy rögzítsem?
2012. ápr. 12. 22:40
 4/7 <random> ***** válasza:

A csavar valószínűleg nem alkalmas arra hogy a folyamatot nukleálja, magyarul nem fog kristálymagokat képezni (pl. mert zsíros, vagy a felülete egyéb módon akadályozza a kristályképződést), míg a madzag szálacskái alkalmasabbak erre.


A megoldás: törd össze a kristályokat, válassz ki egyet, és azt lógasd bele a következő oldatodba. Garantált siker!

2012. ápr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van benne kristály akkor arra fog kristályosodni és nem a spárgára, mert az lesza góc.

Szűrd le, vagy csak öntsd le róla a forró oldatot és nedves madzagra csippents rá egy nagyobb kristályt!

2012. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elkezdet növekedni már az elő napon is, de a befőttesüveg alja is tele van kristályokkal. 4 napja nem nőt semmit és az 5.-6. napon kezdet visszaoldódni és kikristályosodott a madzag víz feletti részén.
2012. ápr. 21. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehet a gond, talán nem volt elég tiszta az üveg. Ha az alján volt valami kis piszok arra is ki tud kritályosodni, ezért lehetnek az alján apró kristályok.
2012. ápr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!