Azt hallottam több dokumentumfilmben is, hogy le kell lassulnia ahhoz az időnek, hogy a jövőbe utazhassunk. Nem értem. Nem gyorsulnia kellene az efféle utazáshoz?
Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 20:53
1/6 Szulfát válasza:
az időutazáshoz azért lassulna le mert az általános relativitáselmélet alapján ha egy test fénysebességre vagy annál még nagyobb sebességre gyorsul akkor az idő lassul le körülötte,mert nem lehet átlépni a fénysebességet,már ami a gyorsulást illeti(pl a neutrínó nevű részecskék úgy keletkeznek,hogy már gyorsabbak a fénynél),de inkább olvass utána ennek mert itt lényeges választ mi kimerítené a kérdést nem igazán kapsz.De ez is csak a jövőbeutazásra lenne igaz,mert a múltba nem lehet utazni különböző paradoxonok miatt.
2/6 anonim válasza:
Az előző rendesen túlbonyolította. Minek kell belekavarni a neutrínókat? Egyébként kiderült, hogy mérési hiba miatt voltak gyorsabbak a fénynél.
A kérdésre a megoldás egyszerű. Te úgy érzékeled a világot, hogy felgyorsul, a világ pedig úgy érzékel téged, hogy lelassulsz,
3/6 anonim válasza:
Még egyszerűbben: ikerparadoxon (idődilatáció)
Ha fénysebességgel mész, akkor neked (a többiekhez képest) nem telik az idő. Tehát fénysebesség közeli sebességgel körbe lehet utazni a Tejutat értelmes időn belül (persze csak annak értelmes, aki az űrhajóban ül).
4/6 anonim válasza:
(Előző vagyok) Az elsőhöz hozzátenném, hogy az elmélet szerint fel lehet gyorsítani fénysebesség fölé egy testet, csak végtelen mennyiségű energia kell hozzá. Ha meg már fénysebesség felett van, akkor szintén végtelen energia kell, hogy lelassítsd.
5/6 Szulfát válasza:
Igen ezt én is tudom csak nem akartam ide leírni,mert ugye végtelen energia nem létezik,az energiamegmaradás törvénye alapján,mert a rendszer és a környezet belső energiájának megváltozásának különbsége 0.Ha meg nincs végtelen energia akkor nem tudom fénysebesség fölé gyorsítani az adott testet,ezért ezt nem írtam már le :).
6/6 Magyar2 válasza:
A relativitás elmélet nem jó példa, mert egy téves kísérleten alapul, ebből rögtön következik, hogy nem igaz. Ennek ma már számtalan bizonyítéka van, pl. a részecskegyorsítók és más elektronokkal folytatott kísérletek, stb. Az elektronok egyébként ismerik a jövőt és a múltat is. (Jézus ugyebár fényből született.) Az atomok 99,999 része fény. Tehát minden fényből van, ha ez igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!