Van e szükség a lexikális tudásra a 21. században?
Van, ugyanis erre épül sok minden más. pl matekban mondhatod, hogy nem tanulod meg ezt az azonosságot, mert fent van a neten meg a füzetedben, de nem tudsz úgy feladatokat megoldani, hogy nincsenek a fejedben, mert nem ismered fel őket. Ha mégis, egy évig tartana így megoldani egy egy perces példát.
Abban a formában, hogy xy ezen és ezen a napon lelőtte z-t, úgy nincs (lehet hogy elfogult vagyok a törisekkel szemben?)
Létezik kizárólag lexikális tudás, ami nem függ össze semmivel (pl. mik a múlt heti lottószámok vagy mi anyósom telefonszáma), de elég ritka. A semmi viszont nem tud látásmóddá, szemléletté szerveződni.
Ha rákeresel a neten, hogy mitől lesz szuperfolyékony a hélium 4 kelvinen, akkor megtalálod, hogy ez az "elfajult ideális bozongázok" elméletéből következik - és akkor okosabb vagy?
Szóval kizárólag lexikális tudásra nincs szükség, de lexikális tudás nélküli "szemlélet" avagy "okosság" nem képzelhető el.
Hát nyilván 0 lexikális ismerettel nem boldogulnánk, de tény, hogy manapság már könnyebben elboldogul az is, akinek nincs olyan jó memóriája. Elég megérteni a különböző tudományokban létező koncepciókat, a történelemben is a mintákat, így ha valamiről véleményt kell alkotni, akkor csak felmegy az ember az internetre, és utánanéz a tényeknek. Ehhez persze szükséges tudni, hogy mit akarok keresni, minek akarok utánanézni, kb hol láttam/hallottam olyasmit, ami alátámasztja az érveimet.
Meg az interneten terjedő dezinformációk ellen is az a megoldás, ha a bennünk lévő koncepciók, minták a helyükön vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!