Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig leszünk képesek megérte...

Meddig leszünk képesek megérteni a Világegyetemet?

Figyelt kérdés

Van-e egy határ amit az ember már nem képes átlépni?

A relativitás- és kvantumelmélet megértése is nagyon nehéz az emberi agynak, vajon az ezeken túli dolgokat is megtudjuk majd érteni vagy megrekedünk valahol?


2012. febr. 25. 15:09
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:

Szerintem nem nagyon van ilyen határ.

A relativitáselmélet sem nehéz, ha eleve más szemlélettel közelíted, nem a hagyományos newtoni fizikára építve (sajnos még mindig így tanítják, és így elég nehéz a "váltás").

Ezeket az elméleteket is emberek találták ki, emberi aggyal. Tehát igenis képes az ember megérteni ezeket - ennél még sokkal többet is. Hiszen az agy is fejlődik, és 1000 év múlva összehasonlíthatatlanul nagyobb tudásunk lesz, mint ami most van.


A fejlődés nem áll meg.


(Maximum addigra kiirtjuk magunkat. Mert okosak vagyunk, de ugyanakkor nagyon hülyék is.)


Pedro

2012. febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval szerinted az evolúciónk majd úgy alakul, hogy az értelmesebbek maradnak fenn, később ha szükséges azok közül is az értelmesebbek és így tovább. Én arra lennék kíváncsi, hogy figyelembe véve ezt a fejlődést mi a maximum mert nyilván van(kell lennie) és az hol lesz. Eltudom képzelni, hogy egyszer elég intelligensé tesszük a gépeinket ahhoz, hogy onnantól ők folytassák a kutatásokat. Kérdé, hogy akkor kié az érdem?
2012. febr. 25. 17:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy közbeszólok.

Az evolúciónk (ha egyáltalán van még értelme ilyesmiről beszélni) ma sem úgy alakul, hogy az értelmesebbek maradnak fenn. A butább embernek nem születik kevesebb utódja, sőt, a statisztikák azt mutatják, hogy az iskolázottabb rétegek körében jóval kevesebb gyerek születik

2012. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szinten.

Teljes mélységében már ma sem képes senki sem arra, hogy megtanulja, megértse az természettudományok összes ágát.

Ma már mindenki specializálódik egy adott területre.

Még a legnagyobb zsenik is max kettő vagy 3 három tudományterületen tevékenykednek a többezerből.

2012. febr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van az intelligencia-gyerekszámmal kapcsolatban, de gondolj bele ha bekövetkezik egy kataklizma ki éli túl nagyobb eséllyel?
2012. febr. 25. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak időkorlát létezik, ami az életünk hosszát jelenti.

A tudományterületenkénti specializálódás annak az eredménye, hogy olyan sok tudás gyűlt össze, hogy nincs időnk pl. 8-10 területet nagy mélységében megismerni, ellentétben az ókor-középkor emberével. Viszont tegyük fel, hipp-hopp elkezdenénk 300-400 vagy több évig élni :).

Ekkor már lehet hogy egyszerre több tudományban is jeleskedhetne egy ember, mivel a kor "összes" tudásával bírna, mivel lenne rá ideje (nem feltétlenül párhuzamosan) és naprakész is maradhatna.

2012. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!