Csak én látom úgy, hogy a biológiáról (vagy bármely tudományról) szerzett ismereteink igen csekélyek, mégis feldolgozhatatlan mennyiségűek egy ember számára?
Ezt csak az latja at aki nagyjabol tudja az a tudomanyt, legyen az biologia, fizika vagy akarmi.
Amikor nekikezd az emebr tanuni akkor rngetegnek tunik, de a vegen amr nem is az...
Valóban így van, és valamennyi tudományról elmondható, hogy ismereteink még nem teljesek.
Én pl. a fizikához állok közel, ezért erről tudok elsősorban nyilatkozni, számtalan megoldatlan probléma és rejtély van még előttünk, amit még ember meg nem oldott. De ez elmondható természetesen az orvostudományról is, ha már a biológiánál tartunk, azt hiszem ez könnyen belátható.
Mindehhez még sok kísérletekre és eredményekre van szükség, és hogy jobb módszereket ki tudjunk dolgozni, akár a betegségek gyógyítása tekintetében is.
"Valaki azt mondta, hogy 2%-át ismerjük az emberi testnek, 98-at nem"
Ez hogy volna igaz?
"Valaki azt mondta, hogy 2%-át ismerjük az emberi testnek, 98-at nem"
Azért ez meghatározhatatlan. Naponta jelennek meg olyan cikkek, amiben szorgos kis japán kutatók leközlik, hogy amit ötven éve sziklaszilárdan úgy hittük, tudunk, nem is úgy van a valóságban, de hogy mégis hogy működik, arról fogalmuk sincs, csak biztosan máshogy. Sokat tudunk, de sosem eleget, és mindig meglepő úgy szintek kerülnek elő, amiken még senki sem vizsgálta az eddigi ismereteinket. Egyre többet tudunk, és egyre kevesebb ez a több. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!