Többek között a szkatol nevű gázból áll, ez az egyik összetevője. Mindenféle bomlástermék, szénszármazékok...
2012. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Szén dioxid a böfögésnél van! A fing szinte teljesen megegyezik a földgázzal még a szagosítója is.Tehát döntően metán, és merkaptán ami a földgáz szagosítója is.
2012. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 Silber válasza:
A szellentés fő összetevője NEM a metán, a tévhitekkel ellentétben. Ez a gáz csak kis %-ban fordul elő, sokszor nem is. Sok benne a nitrogén (étkezés és légzés közben lenyelt inert gáz), és némi CO2. A szagot pedig kéntartalmú szerves vegyületek (merkaptánok) okozzák amint előttem is mondták.
Én pedig azt állítom hogy a nagy N arány nem igaz! Van aki sokat fingik van aki nem.Köztudott hogy a bab evésénél szinte mindenki.Már pedig az akkor a bélben keletkező bomlás miatt felszabadult gáz.Soha nem szabadul fel elemi gáz! Az mindíg összetett! Pld a böfögésnél a sósav széndioxidot szabadít fel!A bélben felszabadult gáz pld a szarvasmarháknál na mi?Akkor az emberen miért nitrogén menne végig?
2012. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 Silber válasza:
Az ember és a szarvasmarhák emésztése más-más. Én az ember termékének adatait linkeltem be, ha tovább kutatsz több forrás is hasonló eredményeket mutat, részletesebb adatokkal is.
2012. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
Elmondom hogy én ha megiszok fél lter tejet órákig fingok rengeteget.Pedig ez alatt nem nyelek több levegőt mint máskor. Kizárólag a tej bomlása miatt fingok ami biztosan éghető szerves gázra bomlik. Ha megiszok fél liter valamilyen sűrűbb folyadékot egy pukkanás nincs.
2012. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 Silber válasza:
Egyébként... Értelmes emberek módjára (mert annak tartom Önt) az adatokból kiolvasható a 20% N és 50% H és 10% CH4 is, amiből 60% bomlástermék, amit az étrend befolyásol... Tehát nem kell könyökből cáfolni. Én azt mondtam ezzel hogy közel sem egyezik meg a földgáz összetételével.
2012. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Amúgy könyökből vegyész vagyok a 20-90% N akasztott ki, a másik meg a H nagy aránya állítom elemi gáz a bomlásnál nem keletkezik jelentős.Ahogy írtam nálam a tejet egyértelmű hogy bomlás töténik H abból nem szabadul fel a H felszabadulás szervetlen reakcióknál jellemző.
2012. febr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Utolsónak írom: A tej tejcukorbomlásakor a lactobacillusok igenis elemi H2 gázt szabadítanak fel. A tejérzékenyeket a kilégzett levegő H2 tartalmának mérésével azonosítják (ui. a H2, mivel nagyon kis molekula, a bélből, a véráramon keresztül a tüdőn át is távozik).
Valamit, ha tényleg vegyész vagy, akkor nem kellene "N"-nek, és "H"-nak írnod az elemi N2 és H2 gázokat, ezek ui. atomosan normál közegben nem léteznek.
2012. márc. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
A fing leginkább metánból, merkaptánból áll, és szarmolekulákból. Ugye a fing az levegőben oldott szar, tehát büdösnek is azért büdös, mert szarmolekulák kapcsolódnak benne kovalens kötésekkel.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!