Mi a véleményetek? Szégyelnünk kell-e, hogy a nukleáris
láncreakció egy magyar találmány?
1/18 A kérdező kommentje:
Sokkal inkább az atombomba feltalálásához való hozzájárulás miatt érdekel véleményetek, kevésbé az atomenergia miatt.
Miért kellene szégyellni? A svédek sem szégyellik Alfred Nobelt! Pedig hány ember életét kioltotta a dinamit.
2012. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
Inkább úgy fogalmaznék, hogy magyar származású embereknek is jelentős szerepe volt mind a szabályozott, mind a szabályozatlan láncreakció létrehozásában.
2012. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. :) Várok másoktol is. :)
Az elsőre azt reagálom, hogy a dinamitot hasznos ,pozitiv célra is lehet alkalmazni, pl. útépités, bányászat (bár számos bányaipari ág felesleges, ha alterantiv energiával helyettesithető, de pl. egyes fémekhoz valo hozzájutás gyakran hasznos).
Evvel szemben az atombomba csak pusztito célokat szolgál, nemde?
Az atombomba feltalálása vezetett például az atomerőművek megépítéséhez is. Amik ha például nem lennének sokkal nagyobb lenne a széndioxid kibocsájtás. Ezen kívül sokmás egyéb teknologiához is szükséges. Pl: atombomba nélkül nem lenne hidrogén bomba ami nélkül meg valószínüleg sose kezdték volna el a fúziós erőművek kutatását. Amiknek azért most nem írnám le az előnyeit. Tehát szerintem egyértelműen büszkének kell rá lenünk.
2012. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Mindemellett milyen jó, hogy 45-ben az USA-ban alkották meg az atombombát! Képzeljük el, mi lett volna, ha a náci Németország megelőzi őket! Úgyhogy: nem.
2012. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
"Evvel szemben az atombomba csak pusztito célokat szolgál, nemde?"
Nem vitázni akarok, de: A kérdésedben szereplő "láncreakció" is felhasználható békés célra ->(atomerőmű) úgy mint a dinamit!
Lehet, hogy a kérdésed kellett volna konkrétabban megfogalmazni.
2012. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
8/18 A kérdező kommentje:
Utolso elottire: köszönöm, jó, h leirtad okfejtésed, nagyjábol egyet is értek vele, annyibol viszont nem, hogy mindenesetre az atomerőműveket Japánban nem véletlenul kezdik bezárni sorra, meg más országogban, pl. a németeknél... na meg gondoljunk vissza Csernobilra is...
Az eddigi utolsó válasszal meg nem igazán értek egyet, de köszi neked is, hogy leírtad véleményed, és mindenkinek köszi a véleményezést.
9/18 A kérdező kommentje:
...mire kiment kommentem, beérkezett még egy válasz, tehát előzőmben az "utolsó" alatt utolsó előttit értsetek, az utolsó előttin meg az elottit. ;) Az eddigi utolsó beirás meg rimel egy másikra, szoval ki tudjátok bogozni remélem, mikor kire reagáltam. ;)
Hogy egy tévhitet eloszlassak: atomerőműből SOHA nem lesz atombomba. Másrészt a csernobili katasztrófának semmi köze nincs a fukusimaihoz. (Más típusú erőművek, más a katasztrófa oka, és mások a következmények is.)
2012. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: