Hogyha 3x annyi humusz lenne a földben, mint jelenleg a Földön átlagosan van, + ásványi anyagok, akkor tulajdonképpen nem kellene megélhetésért dolgozni? Vagy csak több lenne a kőolaj?
Miért ne kellene dolgozni?
Akkor sem nőne a rántott csirke a fán...
Nem is beszélve a számítógépedről.
És az orvosokat, tanárokat, az egyéb szolgáltatásokat ne is említsem - amelyeket szintén igénybe veszel.
Meg hát azokat az ásványi anyagokat is ki kellene valakinek bányásznia.
Szóval dehogynem...
Pedro
Hát akik dolgoznak a te jólétedért, gondolod, hogy merő szórakozásból csinálnák???
FIZETÉSÉRT, azaz megélhetési célból. Ha nem lenne muszáj dolgozni, szerinted hányan dolgoznának?
Pedro
jaj mindig ilyen okosok miatt mennek tönkre tökjó témák...
szerintem nagyon érdekes kérdés.
Az biztos, hogy a talaj degradációja nyilvánvalóan a biodiverzitás és a biomassza csökkenéséhez vezet.
(Hogy tudományosan fejeztessek ki...)
De ellenkezőleg? Ha a talajt nem bolygatják, a fejlődés általában 400 év alatt indul meg, s egy normál, humuszos, megfelelően szintezett talaj kialakulásához ezután még 4000-5000 év szükséges. Földtörténetileg ezen felül az evolúció lassúságát is figyelembe kell vennünk, hogy erre a talajra egy rendes kis vegetációt is kapjunk.
Sajnos még csak elsőéves vagyok s tapasztalatom kevés van arról, hogy milyen biotópok alatt a leghumuszosabb a talaj, de mondjuk ha nem minden alap nélkül itt is vesszőparipául vesszük a trópusi ős-esőerdőket ("dzsungel"), akkor szerintem jogos a feltételezés, hogy egy ilyen helyen, ilyen idős és ilyen gazdag a vegetációban a talaj igen nagy szerepet játszik a biológiai-ökológiai-kémiai stb. körforgások katalizálásában.
Miért higgyük azt, hogy 3 000.000.000 év exponenciálisan fejlődő evolúciója alatt ahol éppenséggel tartunk, az a maximális, amire a bioszféra képes?
Ha a földtörténeti trendek folytatódnak, és a bioszféra nem hagyja magát a Termodinamika II. főtétele, a rideg geológia és az ember ipari(globálgazdasági) szennyezései által elfojtani, ki tudja, milyen valószínűtlenül buja vegetáció várhatja a jövő generációkat és mindenféle Földlakókat! És mindennek katalizátora még mindig ez a ma 1,5 méteres kis talajrétegecske lesz, a négy földi szféra olvasztótengelye. Lehet hogy épp háromszor annyi, mint ma :)
talán fontos jelezni, hogy a kőolaj az inkább állati eredetű: az elhullott növények inkább a tőzeg/kőszén(!)/antracit telepek létrehozói.
"Földtörténetileg ezen felül az evolúció lassúságát is figyelembe kell vennünk, hogy erre a talajra egy rendes kis vegetációt is kapjunk."
az evolúció mellé a rövidebb lefolyású szukcessziós folyamatokkal is fontos számolni. talán itt még fontosabb is xD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!