"Hogyan tanították a fizikát 100 éve? Kísérleti eszközök módszerek. " Ez a feladat. Tud. Na valaki segíteni?
Az egyenesvonalú mozgásoktól ,a forgatónyomaték fogalmán át az elektromos áram és törvényei-ig szemléltető eszközöket használtak.
Ebonitrúd,a sztatikus elektromosságnál,mérlegkar felakasztható kis súlyokkal a nyomatéknál,villamos alapműszerek volt,amper,wattmérő nagy méretben.
Rendben.
El ne feledkezz rólam majd 20 év múlva Stockholmban a Nobeldíj átadáson! Én leszek a londiner a szállodádnál.
Nem akarok kötözködni a gimnáziumommal (bp.-i Szent István), de a fizikaszertárunk minimum 50, de egy jelentős szeglete legalább 100 éves. Szóval az én válaszom erre a kérdésre az lenne, hogy "ugyanígy" (jó, a tanárunk csak 60 éve kezdte a tanítást, tehát ő újabb darab). Éppen ezért, ha jól sejtem, nem ebben a műintézményben adták a feladatot.
Egyébként érdekes, de minden keményfából készült, középbarna lakkal (vagy fenyő, és világos lakk), illetve az üveget rézhuzallal vették körbe. A szegecseket vagy rézből készítették, vagy rézzel vonták be, mert jól csillog, és a hátsó padban ülőnek is kiszúrja a szemét. Fa-üveg-réz kombót alkalmaztak, de a nagyobb dolgokhoz (ahol nem volt érdekes, hogy mozgatható legyen) jó volt a vas is (illetve a legtöbb acél fizikaeszköz az ötvenes évekből való).
És igen, mindent próbáltak bemutatni, prezentálni. Amúgy Karinthy írásaiban is keresgélhetsz, Tanár úr, kérem - Kísérletezem (novella). [Ne zavarjon a fordított osztályozás, az egyes volt akkoriben az ötös.]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!