Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy a mély tengere...

Lehetséges hogy a mély tengerekben még léteznek gigantikus tengeri élőlények? Pl Megalodon.

Figyelt kérdés

Találtak már olyan fajokat, amikről azt hitték hogy kihaltak, akkor ez miért nem lehetséges?


Úgy értem hogy : A megalodon (20-25 méteres óriáscápa) cetekkel meg bálnákkal táplálkozott. Ha képes lemenni olyan mélyre mint az ámbrás cet akkor mi akadályozza meg hogy még ma is él? Hisz levegőért nem kell feljönnie.


A nyomáskülönbség az persze számít de hát.....



Mivel csak max 4-5%-át ismerjük az óceánoknak (aljának) akkor miért állítják hogy igenis kihalt?



Vagy a megalodonnál nagyobb 30 méteres állat, ami tényleg létezett, és mélytengeri volt !!!!


ez : [link]


[link]


Parahelicoprion a neve, és tényleg létezett, és a legjobb tudomásom szerint mélytengeri volt !! Erről is lehet tudni hogy kihalt?


2012. jan. 5. 21:53
 1/9 A kérdező kommentje:

Megalodonról néhány kép :


[link]


[link]


Igaz ez meséből van, de méretekben egyezik : [link]

2012. jan. 5. 21:56
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű: egy ekkora lényből legalább annyi kéne, mint a bálnákból, hasonló táplálékforrásokból. Ekkora kajaforrás viszont nincs. Planktonnal nem táplálkozhat, hiszen akkor a felszínen kéne tartózkodnia - itt pedig észrevennék.


Tehát marad az, hogy bálnával, és egyéb, mélyre merülő élőlénnyel táplálkozik. Ekkor viszont piszok gyorsan éhen hal, mert a bálnák eléggé kevesen vannak ahhoz, hogy kellő mennyiségű egyednek kellő táplálékot biztosítanak, eloszlatva egy orbitális méretű óceánban.


Régen némileg más volt az eloszlás, hiszen sokkalta több óriás méretű préda volt, mint ma.


Illetve: egyetlen egy darab tetemet sem találtunk, se kifogtunk, sőt, még érhetetlen nyomok sincsenek. Így az esély arra, hogy létezik, egyenlő a nullával.

2012. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sir Butcher válaszában ott a megoldás: tápláléklánc. Szerintem te is ismered ezeket a táplálékláncos szinteket, amiket már általánosban is fel kellett rajzolni, hogy nyuszi eszi a füvet, róka eszi a nyuszit stb. Az ökológiában úgy mondják, minden ilyen szintkülönbségre számoljunk tízes szorzóval. Vagyis tizedannyi állatot tud eltartani az adott szint. x mennyiségű fű eltart x/10 zebrát, ami x/100 oroszlánt. Ha most ugyanezt megvizsgáljuk a Megalodonoddal, akkor ijesztő számokat kapunk.

A világóceán ugyan mély és alig ismerjük, de azt tudjuk, a cetek nagy többsége veszélyeztetett, nagyon sok ki is halt. Ha vesszük az ámbráscetet, az állománya egyre fogy. Nem lenne képes eltartani egy olyan hatalmas élőlényt, mint a Megalodon, főleg, hogy annak az étvágya hatalmas lehetett. (Ekkora testhez rengeteg energia kell, és mivel aktív ragadozó, ez még annál is többet igényel, mint pl. a krilleken élő bálnák esetében.) Az ámbráscetek nem merülnek olyan sokáig, hogy állandó és jól kiaknázható táplálékforrást biztosítsanak egy ilyen állatnak, továbbá a borjak (a "jó préda") a vízfelszín közelében élnek. És a ragadozók sosem a nehezen elejthető kifejlett hímekre utaznak, lásd akár az oroszlánokat.

Szóval mondjuk ámbráscet. '87-ben egymillióra becsülték az állományt, de ma sebezhető, tehát a legjobb esetben is legfeljebb 500.000 példány lehet a világban összesen. (Hiszünk a Wikinek.) Ennek mondjuk a kétharmada lehet ivarérett, ami képes a mélytengeri merülésre akár napi szinten. Ez valamivel több, mint háromszázezer. Most rendkívül nagy számokkal dobálódzom, hogy mennyi biológiai alapja van, nem tudom, nem vagyok otthon az ámbráscet-korcsoporteloszlásában. De mondjuk ennyi képes merülni, ebből mondjuk minden századik merülés akkora mélységig történik, hogy az a Megalodonnak megfelelő legyen. Minden második egy bika (ha fele-fele nemarányt veszünk), amik közül mondjuk minden ötödik vezérhím, vagy legalábbis akkora, hogy azzal a Megalodon nem fog kikezdeni. Tegyük fel, hogy a maradék 2700 merülés napi szinten történik, ezek közül a Megalodon tud csemegézni. Erre dobjuk rá a tízes szorzót (legyünk nagyvonalúak, és adjuk meg az átlagos 10%-ot, ami akár 4% is lehet egyes esetekben), vagyis ha a Megalodonnak elég napi egy ámbráscetet elejtenie, ez 270 állatot jelenthet. Csakhogy van egy kis probléma. Az ámbráscetek elterjedési térképe. Szegény Megalodonnak ezért a 2700 merülésért gyakorlatilag a teljes világóceánt naponta át kellene fésülnie. Ez a terület 1,37 milliárd km^2. Ha el is osztjuk 270-nel, akkor is egy Megalodonnak 5 millió km^2 jut vadászterületnek, amit minden nap át kéne néznie. Nem irigylem.


Mellette ott van még, hogy tényleg sosem került elő semmiféle tetem, vagyis a Megalodon nem merészkedik olyan mélységbe, ahonnét már az áramlatok partra sodorhatják. Vagyis permanensen nagy mélységben él. Ez szintén nem tesz jót a táplálékkeresésnek.


Szóval én most, hajnali fél egykor úgy okoskodtam, hogy igencsak pocsék helyzete lenne, ha élne. Szóval szerintem kihalt. De a számolásban simán lehet hiba, és csak a Wikit hívtam segítségül, meg csak az ámbráscettel számoltam.

2012. jan. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas lények léteznek, de azért csodát ne várj.

Fogtak már akkora polipszemet, mint egy levesestányér.

Sajnos a többi része nem került elő.


Viszont bármilyen lény is - táplálék kell neki. Ahogy fent leírták.

2012. jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Azóta már megtalálták magát az óriáspolipot (valójában kalmár) is.

[link]

2012. jan. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
2013. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
A megalodon kihalt. Viszont óriás kajmárok léteznek amik igazából csak halat esznek. És nem kajmánok mert a kajmán az egy krokodil faj a kajmár pedig egy polip. 10 méteresre is megnőhetnek.
2014. okt. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Kalmár....óriás kalmár
2014. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 elem500 válasza:
100%
de ha már láttátok a ,,megalodon a szörnycápa él"akkor az a valami amit megjelöltek elvitte a bálnát és a ketrecet is több mint 1800m alá,nem mondom hogy megalodon de az a valami megakarta enni a bálnát
2015. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!