Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A levegőből hogy vonható ki...

A levegőből hogy vonható ki töltés?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi hogy hogyan lehet kivonni elektromos töltést a levegőből?
2011. dec. 1. 20:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Erről a témáról, miszerint a japának képesek 100km-eren a levegőben vezetni a feszültséget, adj egy linket. Mivel jelenleg mindenhol folynak a kutatások, hogy lehet úgy áramot vezetni, hogy nem használunk vezetéket. A jelenlegi rekord valahol 1 méter körül van, és egy izzót lehet vele működtetni. Szóval, egy cikket, ha lehet... :D
2011. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Ozmium42 ***** válasza:
Van egy parányi különbség a rézdrót és a levegő között...
2011. dec. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kiakadtam egy pár válaszrészleten.


"a vízgőz is semleges töltésű"

Láttál már vízmolekulát?


"Én nem hiszem el hogy nincs töltése a levegőnek."

A levegő egy keverék. Mióta van a keverékeknek töltése?


Vannak elektromos vezető, és szigetelő anyagok. A levegő utóbbiak közé tartozik. A rézdrót előbbiek közé. Miért? Mert a levegő részecskéi közötti delokalizált elektronok nem tudnak egy másik atom "erőterébe" jutni, hiszen távol vannak egymástól. A rézdrótban (és általában a fémekben) közel vannak egymáshoz az atomok. Őket nem kovalens kötés, vagy elektrosztatikus töltés, hanem a delokalizált elektronok töltése tartja össze. Ezek a delokalizált elektronok feszültség hatására könnyen elmozdulnak, így keletkezik az áram. A levegőnél ez a nagy távolságok miatt nem áll fenn.


Ez az amiatt NEM vezeti az áramot a levegő. Ha vezetné, villámláskor MINDENHOVA eljutna az áram, és mindannyian belehalnánk.

2011. dec. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Megkeresem a inket. a youtubon láttam Discovery műsorból volt méghozzá.
2011. dec. 2. 19:48
 15/17 Ozmium42 ***** válasza:

"a vízgőz is semleges töltésű"

Láttál már vízmolekulát?


Látni nem láttam, mert elég rossz a látásom pikométeres nagyságrendben, de el tudom képzelni, hogy milyen. És megtanultam, hogy minden molekula semleges töltésű. Bizonyára tudod, hogy a desztillált víz nem is vezeti az áramot. A minimális vezetőképessége az autoprotolízisből származó ionok miatt van. Ezen kívül, mint dipólusmolekulának egyenetlen a töltéseloszlása, így parciális negatív és pozitív alakul ki, ez azonban csak részleges, és a molekula egészét tekintve semleges. Ha felírod a képletét, ezt könnyen beláthatod. A töltéssel rendelkező részecskék töltését (amit egyébként ionoknak nevezünk) fel szoktuk tüntetni.

2011. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, leesett, hogy mekkora baromságot állítottam a vízmolekula semlegességével kapcsolatban! Összekevertem egy-két dolgot -.-
2011. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Lehet ionizálni. De töltése akkor sincs."


Végül is valóban fel lehet úgy fogni, hogy a világűrben sötét zacskóban tartott levegőnek nincs töltése, mert nem akarja ionizálni a kutya se.

De a bolygónk légkörének van töltése, mert az ionoszféra és a sárgombóc közti feszültségkülönbség miatt állandó áram folyik, ionizált részecskék sétafikálásának formájában.

Szám szerint a felszín felett egy átlagos köbcentiméterben olyan hét-kilencezer elemi töltésnyi töltés van.


Így aztán a levegő műszaki céljainknak megfelelő méretben szigetelő, de ha az egész légkört vesszük az ionoszféra és a sárkupac között, az egy 200 ohmos ellenállás. :)

2015. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!