Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy nevezzük el magyarul az...

Hogy nevezzük el magyarul az alábbi vegyületet? (Lásd a kiegészítést! )

Figyelt kérdés

[link] htm


A szilícium-tetraacetátra nincs találat az interneten.


2011. nov. 28. 11:25
 1/5 NoodIy ***** válasza:
Nem jó a link
2011. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ja tényleg, köszönöm, szóval

[link]

angolul Silicon tetraacetate

2011. nov. 28. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra nem is fogsz találni, mert hogy az nem szilícium-tetraacetát(1.), hanem szilikon-tetraacetát(2.). Míg az elsőben a szilícium 4 kovalens kötéssel kapcsolódna(feltehetőleg a szénhez), addig a másikban a Si(OH)4 + 4 Ch3COOH = Si(CH3COO)4 + 4 H2O egyenletből keletkező Szilikon-tetraacetát az általad keresett vegyület. Most hirtelen nem tudom neked megmondani, hogy ez egy észter-e vagy csak sima só, ennek utánna kell nézni vagyis inkább, hogy minek tekintjük ezt a reakciót). Egyébként ha jól informált vagyok, akkor szerintem ezt a vegyületet(esetleg származékait) a szilikonragasztókban is használják. Remélem tudtam segíteni, Üdv!
2011. nov. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hoppá, elnézést, most veszem észre, hogy az (1.) vegyület nevét rosszul adtam meg, a helyes a: Szilikon-tetraecetsav! Bocsi, csak siettem! 2.voltam
2011. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez kimerítő magyarázat!
2011. nov. 29. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!