Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen az alumínium vegyérték-...

Milyen az alumínium vegyérték-szerkezete?

Figyelt kérdés

Először is valaki le tudná írni a vegyérték-szerkezet fogalmát? Nem vagyok tisztában vele.. és még szeretném tudni,hogy a cellás ábránál hogyan tudom jelölni a vegyérték szerkezet,meg mikor kell jelölni...? Nem értem..:(

Köszönöm.:)


2011. nov. 9. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

3s^2 3p^1

A 3. héj s-alhéja telített 2 elektronnal, ezért a p-alhéj kezd kiépülni, melyen belül 3 atompálya található, és az egyikre épül be egy elektront, tehát ez párosítatlan lesz.

Jelölés: Az s-alhéjat egy kockával jelölöd, mivel egy atompályája van csak, ebbe két ellentétes irányú nyilat húzol, ez jelenti azt, hogy az atompályán nincs 2 azonos spinnel rendelkező elektron. A p-alhéjra max. 6 elektron épülhet be, egy atompályán pedig 2 elektron fér el, tehát 3 kockát kell rajzolnod, és mivel ezen atompályák energiája azonos, így a 3 kocka egybe tartozik, és valamelyikbe írj egy nyilat, ez jelöli a párosítatlan elektront. (A nyíl iránya mindegy hogy le vagy felfelé mutat, mert nem tudjuk pontosan, milyen spinű)

2011. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2011. nov. 9. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!