Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg több a matek fizika...

Tényleg több a matek fizika szakon mint a fizika? Esélyes így elvégezni?

Figyelt kérdés
Fizikából (minden túlzás nélkül) elég penge vagyok, már általánosban versenyekre jártam, hoztam a hibátlan dogákat, de az első fizikus sikerem volt, mikor harmadik osztályban anya régi fizikakönyvéből elsőre megértettem Newton törvényeit. Matekból 4-5 között voltam egész életemben, most emelt matekon váltakozó a helyzet, a logaritmus, hatványozás, exponenciális,kamatos kamat témakörből ötöst írtam, deriválás-függvényvizsgálat végén írtam egy közepes 4 témazárót, a szögfüggvényes egyenletekből egy hármast (nagyon nem szerettem), koordinátageometriából egy négyest (két pont híján egy ötöst, a parabola képletét rosszul írtam fel, p/2 helyett, p-vel számoltam), most kombinatorikázunk, amiből még nem írtunk de feladataim hullámzóak, általában értem, de néha belegabalyodok. Ellenben fizikából hozom az 5.0 átlagot évek óta, emelt szinten is, most az őszi érettségiben a javítókulcs alapján három hibám lett abból egyre már hazafelé rájöttam (tesztben). Szabadidőmben szívesen olvasok fizikval kapcsolatos könyveket (Michio Kaku, STephen Hawking stb.) Fizikus szeretnék lenni. Esélyes így elvégezni egy fizika szakot? Vagy igaz az, hogy egyetemen jobban kell fizika szakon a matek, mint maga a fizika?
2011. nov. 1. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg matek van, sok fizikai képletet matematikai kulcsokkal lehet megoldani, pl. deriválás, logaritmusok használata, integrálás, interpolálás.
2011. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Tényleg. A fizika lényegében matek, ahol a betűknek konkrét jelentése van.
2011. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 King of Reptoids válasza:
Tulajdonképpen valóban több matematika szükséges fizikus szakon, mivel ott már maga a fizika tanítása bonyolúlt matematikai síkon tőrténik és a számítási feladatokról ne is beszéljek. Bonyolúlt terekben tőrténnek a jelenségek és a számítási feladatok is. Pál Lénárd, azt írta, hogy általános iskolás korában a Beke Manó Differenciás és Integrálszámítás c. könyvéből oldottak meg diszkussziót a tanárávak közösen és fedeztek fel bizonyításokat, kb ehhez márd magad. Szép dolog szeretni a fizikát, de a Newtoni mechanika axiómáit meg lehet érteni könnyen már abban a korban, mivel csupán reális gondolkodás kellett hozzá, a lényeg a matematikai gondolkodáson van.
2011. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban, van matematika bőven. Tudnod kell, hogy a matematika igen szorosan kapcsolódik a fizikához. Ez nem véletlen, hiszen bármely természetbeli jelenséget, ha megvizsgálunk, teljes részleteiben csak úgy érthetjük meg, ha bizony a kemény matematikájába belemegyünk. Tehát a matematika gyakorlatilag arra jó, hogy megismerhessük általa a fizikát.

Ahogy Richard Feynman mondja "A matematika kikerülését nem tartom lehetségesnek, mivel a matematika nem csak egyszerűen egy másik nyelv. A matematika nyelve plusz gondolkodásmód, nyelv és logika egysége. A matematika az ésszerű gondolkodás eszköze. Valójában nem egyéb, mint jól átgondolt állítások és következtetések hatalmas gyüjteménye. A matematika lehetővé teszi, hogy az egyik dolgot a másikkal kapcsolatba hozzuk."


Azt hiszem, teljesen világos. Majd egyébként a deriválás, integrálás különössen fontos lesz, ez az alapja mindennek. Mindent diffegyenletekkel fogtok leírni.

2011. nov. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most az előrehozott érettségi után eléggé ráálltam a matekra, remélem nem hiába! :)
2011. nov. 2. 09:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Végül fizikusnak mentél?
2019. aug. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!